Życie pod wiatr - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Życie pod wiatr to doskonała pozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu. Jest to także doskonały wybór, ponieważ w skład tomu wchodzą różne reportaże Krzysztofa Łozińskiego. Jednak skupiają się one wokół jednego, istotnego tematu, jaki porusza autor. Jest to obraz czasów, w których przyszło żyć pisarzowi, a więc druga połowa XX wieku i początek XXI. Co ciekawego znajdziecie w środku tej książki? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się o niej więcej!

Życie pod wiatr – nie tylko historia Polski

Jak już wspomnieliśmy, Życie pod wiatr to zbiór najciekawszych i najbardziej cenionych reportaży autora. Książka podzielona jest na 3 części, w których skład wchodzi łącznie aż 25 tekstów. Warto wspomnieć, że na łamach tej lektury Łoziński prezentuje nie tylko przełomowe momenty z historii Polski, których był świadkiem oraz uczestnikiem. To także zbiór rozmaitych scenek rodzajowych z życia mieszkańców krajów azjatyckich. Odbiorca będzie miał również możliwość podziwiania przepięknych ilustracji gór oraz mało znanych zakątków z tej właśnie części świata. Wszystko to składa się na niezwykły obraz i niecodzienne historie, wciągające Czytelnika do reszty.

Sam autor miał ogromne oczekiwania wobec własnej pracy i jej efektów. Życie pod wiatr ma być swoistą ilustracją losu, jaki spotkał pokolenie Krzysztofa Łozińskiego – pokolenie polskiej inteligencji. To także obraz kraju i społeczeństwa, ale przede wszystkim też obraz świata, nawet tego najbardziej odległego. Jak zaznacza pisarz, niektóre z zamieszczonych tekstów w tej książce są wydarzeniami ściśle związanymi z życiem autora. Inne zaś dotyczą spraw, w których nie brał udziału, ale z jakichś powodów uznał, że są ważne dla dopełnienia wizerunku opisywanych czasów.

Łoziński wielokrotnie podkreśla, że przyszło mu żyć w niezmiernie ciekawych czasach, gdzie działo się bardzo dużo. Miał okazję być naocznym świadkiem ogromnych przemian w Polsce, jak i na świecie. Jego teksty są niczym reflektory, które naświetlają najważniejsze fragmenty historii, warte uwagi odbiorcy.

Najnowszą książkę Krzysztofa Łozińskiego znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom nie tylko literatury faktu, ale również tym, których interesują czasy minione.