Zwiastun serialu Nędznicy to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Victora Hugo. Wiele dzieł autora zalicza się obecnie do klasyki nie tylko literatury francuskiej, ale również światowej. Tym samym nikt też nie ma wątpliwości, że Hugo to jeden z najwybitniejszych pisarzy francuskich, tworzących w epoce romantyzmu. Nędznicy to bez wątpienia historia pisarza, która cieszy się wśród czytelników największym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że na podstawie powieści producenci postanowili stworzyć serial. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że są takie plany. W związku z tym dziś z przyjemnością prezentujemy Wam pierwsze efekty pracy serialowej ekipy – zwiastun produkcji. Koniecznie dajcie znać, czy czytaliście książkę oraz, czy macie zamiar obejrzeć serial.

Zwiastun serialu Nędznicy oraz kilka informacji

Opiekę nad produkcją objęły BBC Studios, Lookout Point i Masterpiece, które właśnie wydały oficjalną zapowiedź ekranizacji powieści. Producenci podzielili serię na sześć części, a odbiorcy mogą spodziewać się emisji w 2019 roku. Za scenariusz odpowiedzialny jest Andrew Davies i jak sam zapowiada, projekt nie będzie luźną interpretacją dzieła, a wierną ekranizacją. Warto tutaj wspomnieć, że powieść pt. Nędznicy doczekała się już brytyjskiej wersji musicalu filmowego, który ujrzał światło dzienne w 2012 roku.

Kogo będą mieli okazję podziwiać widzowie na małych ekranach? W rolę Fantine wcieli się Lily Collins. Obok niej odbiorcy ujżą Olivię Colman jako Madame Thénardier oraz Adeelę Akhtara jako Monsieur Thénardiera. Parę Mariusa i Cosette odegrają Ellie Bamber i Josh O’Connor.

O czym zaś opowiada sama historia? Akcja powieści rozpoczyna się w 1815 roku, w prowansalskim miasteczku Digne. Czytelnicy otrzymują opis życia prowadzonego przez biskupa Myriel, zwanego przez mieszkańców diecezji „Mile Widzianym” (fr. Bienvenu). Biskup ten dobrowolnie zrezygnował z mieszkania w przeznaczonym dla siebie pałacu, oddając go na szpital. Tym samym dawał przykład skromności i dobroci, wspierał dobroczynność.

Tutaj znajdziecie tom I książki Nędznicy. Natomiast tutaj tom II. Koniecznie zapoznajcie się z książkową wersją tej historii. Poniżej zaś prezentujemy Wam oficjalny zwiastun serialu Nędznicy.