Zwiastun serialu Dobry omen to doskonała wiadomość dla wszystkich wielbicieli twórczości Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta. Powody do radości mają także miłośnicy seriali zabarwionych solidną nutą fantasy. Tym, którzy niekoniecznie znają temat, z radością przypominamy, że Dobry omen to książka, która powstała przy współpracy dwóch wybitnych pisarzy fantasy i jednocześnie najlepszych przyjaciół. Po śmierci Pratchetta to właśnie jego przyjaciel, Neil Gaiman wziął na siebie odpowiedzialność wykonania jego ostatniej woli – doprowadzenia do ekranizacji powieści. Teraz książka dwóch mistrzów gatunku doczeka się ekranizacji w postaci serialu. W związku z tym światło dzienne ujrzał już oficjalny trailer, który z przyjemnością Wam zaprezentujemy. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zwiastun serialu Dobry omen – i kilka dodatkowych informacji

Dobry omen plakat

Amazon Prime

Należy tu wspomnieć przede wszystkim o tym, że serial będzie składał się z 6 odcinków. Zwiastun do produkcji opublikował Amazon, a sam projekt będzie udostępniony na platformie strumieniowej internetowego giganta. Premiera serialu przewidywana jest na przyszły rok.

Jako ciekawostkę warto tutaj również wspomnieć, że reżyserem jest Douglas Mackinnon, jednak tak naprawdę nad całością czuwał Neil Gaiman. Chodzi tu bowiem o wypełnienie ostatniej woli Pratchetta, o której wspomnieliśmy wyżej. Tym samym Gaiman stworzył nie tylko scenariusz do produkcji, ale także brał aktywny udział w castingu i zaangażował się w proces edycji. Oto jak pisarz komentuje prace nad projektem:

Terry i ja napisaliśmy tę powieść prawie 30 lat temu. Nie udało nam się wtedy nakręcić filmu. Nie udało się też później. W końcu przekazaliśmy to Terry’emu Gilliamowi, który przez lata nie zrobił filmu. Kilka lat temu razem z Terrym pomyśleliśmy, że może dobrym pomysłem byłoby spróbować z serialem telewizyjnym. Szukaliśmy scenarzystów, a oni wszyscy mówili: „Nie, to za duże i zbyt dziwne”. A potem Terry zapytał mnie, czy mógłbym to napisać. Nigdy nie prosił mnie o nic, choć byliśmy przyjaciółmi od 35 lat. Powiedział: „Musisz to zrobić, ponieważ ja już długo nie pożyję. A chciałbym to zobaczyć, zanim zgasną światła”. A potem zmarł dużo, dużo szybciej niż ktokolwiek z nas się spodziewał. Co oznaczało, że zasiadłem do pisania scenariusza pierwszego odcinka wkrótce po jego śmierci. W zasadzie minęły prawie cztery lata, odkąd napisałem cokolwiek innego lub robiłem coś, co nie było „Dobrym omenem”. Wyczekuję niecierpliwie, aż będę mógł spojrzeć na to i powiedzieć: tak, zrobiłem to, zrobiliśmy to. Potem będę mógł wrócić i znów być pisarzem.

Zwiastun serialu Dobry omen – zapowiedź i kilka słów o fabule serialu

Okazuje się, że odbiorcy będą mieli szansę dowiedzieć się z serialu znacznie więcej o historii i przygodach głównych bohaterów, niż z samej książki. Tym samym widzowie poznają rzeczy, które przytrafiały się im przez lata i miały wpływ na wydarzenia opisane w lekturze. Gaiman tak oto komentuje tę sprawę:

To zupełnie coś innego, gdy dostaje się suchą relację z wybuchu Agnes Nutter, a potem faktycznie się tam jest, gdy tłum idzie do jej chaty i wyciąga ją. To inny rodzaj doświadczenia i kocham je oba.

Tutaj znajdziecie książkę pt. Dobry omen.Natomiast poniżej prezentujemy Wam obiecany zwiastun serialu Dobry omen. Dajcie znać, czy Wam się podoba!