Zwiastun Niewidzialnego człowieka

Zwiastun Niewidzialnego człowieka to nie lada gratka dla wszystkich miłośników książki Herberta G. Wellsa. Ponieważ to właśnie na podstawie jego powieści powstał film, który w polskich kinach będzie dostępny już od 6 marca 2020 roku. Poza tym powody do zadowolenia mają także widzowie, którzy interesują się produkcjami z lekkim dreszczykiem grozy, a przede wszystkim miłośnicy science fiction. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po tej produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zwiastun Niewidzialnego człowieka

Zwiastun Niewidzialnego człowieka oraz kilka słów o samej historii

Za reżyserię filmu oraz scenariusz odpowiedzialny jest Leigh Whannell. Widzowie kojarzą go m.in. z takich produkcji jak Naznaczony czy Piła. Na wielkich ekranach pojawią się: Elisabeth Moss jako Cecilia Kass, Aldis Hodge jako James, Storm Reid jako Sydney czy Oliver Jackson-Cohen jako Adrian Griffin. Warto tutaj dodać, że nie jest to pierwsza ekranizacja tej pozycji. Ponieważ filmowa adaptacja miała miejsce w 1933 roku, natomiast w latach późniejszych książka doczekała się szeregu prób zarówno filmowych, jak i serialowych. Poza tym należy tu również wspomnieć, że produkcja z tego roku będzie uwspółcześnioną opowieścią.

Główną bohaterką jest Cecilia Kass, która tworzy toksyczny związek z socjopatycznym naukowcem. Wkrótce mężczyzna popełnia samobójstwo i zostawia ogromną fortunę. Kobieta jednak nie do końca wierzy w jego śmierć. Wkrótce jej podejrzenia nabierają na sile za sprawą dziwnych zbiegów okoliczności. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna odkrywa, jak stać się niewidzialnym. I wykorzystuje to, by prześladować swoją ofiarę. Nikt jednak nie wierzy Cecilii Kass, a jej historia sprawia, że zaczynają ją podejrzewać o utratę zmysłów. Jednak Kass wie, że musi chronić się przed niewidzialny oprawcą.

Książkę Herberta G. Wellsa dziś uważa się za klasykę gatunku. Jak już wspomnieliśmy, ekranizacja z tego roku będzie jej uwspółcześnioną wersją. Film pojawi się w polskich kinach 6 marca bieżącego roku. Zwiastun Niewidzialnego człowieka prezentujemy wam poniżej. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybierzecie się do kina!

Natomiast tutaj znajdziecie książkę, która stała się inspiracją dla filmu. Czytaliście?

Paulina Roszko