Złodzieje książki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Złodzieje książek to powieść, która w sprzedaży pojawi się 13 września 2017 roku. Gustujecie w sensacyjnych powieściach, powiązanych z historią? Świetnie! Ta książka spełni wszystkie oczekiwania nawet najbardziej wybrednych odbiorców. Porywająca opowieść, jaką stworzył autor, nie tylko bawi, ale skłania również do refleksji. I przede wszystkim uczy. Dajcie się porwać tej egzotycznej przygodzie i przekonajcie się, że Pearl to mistrz malowania słowem.

Złodzieje książek – niezwykła opowieść o ostatnim skoku bukinierów

Są rzeczy, które dla wydawców i pisarzy wydają się największym koszmarem. Poczynania niedozwolone i karygodne wobec dzieł literackich. Jednak dla bukinierów – piratów kradnących takie utwory, niemożliwe nie istnieje. I są gotowi zrobić wszystko, przed czym wzdragają się wydawcy i autorzy.

Jest rok 1890, Londyn. Główny bohater, Pen Davenport, cieszy się sławą najbardziej bezwzględnego pirata książek w Europie. Zyskał to miano nie bez przyczyny. Na życie zarabia jako mistrz podstępu, przeczesuje zatoki, tawerny i drukarnie. Wszystko w poszukiwaniu cennych rękopisów, które mogłyby zapewnić mu dochód.

Nielegalne zarobki ułatwia fakt, że prawo autorskie przez wiele lat było bardzo nieprecyzyjne. Ponadto spragniona nowości publiczność stwarzała niezwykłe możliwości. Książki wydawano bezkarnie bez zgody autorów. Pisarze tacy jak: Charles Dickens, Mark Twain i Robert Louis Stevenson zdobywali wielką sławę, ale kosztem ogromnych, finansowych strat. Sprawa inaczej miała się z wydawcami, którzy korzystali na takiej sytuacji. Obok nich zadowoleni byli również Czytelnicy, którzy mieli możliwość taniego nabywania książek. Jednak XX wiek miał być początkiem końca nielegalnych publikacji. Wszystko za sprawą międzynarodowej umowy, której zadaniem było zlikwidować raz na zawsze czarny rynek.

Davenport, czując, że jego gatunkowi grozi wymarcie, a przynajmniej bieda, postanawia wyruszyć w ostatnią podróż. Chce zdążyć przed tym, nim nowe prawo wejdzie w życie. Za cel obiera sobie jeden z najbardziej pożądanych i cennych rękopisów. Chodzi tu o ukończoną książkę Roberta Louisa, którą zdążył dopracować tuż przed śmiercią. Jednak jak łatwo się domyślić, nie on jeden ma ochotę zdobyć tę perłę wśród literatury.

Książkę pt. Złodzieje książek znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!