Zimowy monarcha - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Zimowy monarcha to początek niezwykle wciągającej Trylogii arturiańskiej, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom legendarnych opowieści i fantastyki. Autor w idealny sposób łączy ze sobą elementy mitów i legend z historią walk o władzę. A wszystko to umiejscawia w tajemniczych i mrocznych czasach. Zainteresowani? Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Zimowy monarcha – trudne początki

Uther, król Brytanii umiera, a jego państwo pogrąża się w chaosie i anarchii. Następują niebezpieczne i mroczne czasy wewnętrznych podziałów i konfliktów. Podczas gdy Brytania jest na skraju upadku, na horyzoncie pojawia się zagrożenie w postaci saskiej armii. Mają oni zamiar wykorzystać panujący tam zamęt i najechać państwo.

Jest tylko jeden mężczyzna, który może zapobiec katastrofie. To Artur, mający możliwość powstrzymania saksońskiej furii, chroniąc tym samym kraj przed ostatecznym upadkiem. Wszystko za sprawą niezwykłego miecza, który dzierży w dłoni. To Excalibur, podarowany mężczyźnie przez czarownika Merlina. Na drodze do zwycięstwa stoi jednak coś, czego nie rozwiąże się siłą. Serce Artura przepełnia miłość do Ginewry. Kobiety, której uroda przewyższa wszystkie najpiękniejsze kwiaty świata.

Czy na pewno przeznaczeniem Artura jest zwycięstwo? Czy uda mu się wyrwać kraj z coraz większego chaosu, w którym się pogrąża?

Bernard Cornwell na ręce Czytelnika składa niezwykle dopracowaną książkę. Odbiorcy znajdą w niej realistyczne opisy bitew oraz mroczne, polityczne intrygi. Czytelnicy przekonają się także, że postaci ze słynnych mitów czy legend nie zawsze są nieskazitelne, a ich postępowanie czasem trudno zaliczyć do szlachetnego.

Zimowy monarcha to absolutny dowód na to, że autor nie przypadkowo zdobywa serca Czytelników na całym świecie. Epicka opowieść, składająca się z sześciuset stron zapewni Wam długie godziny porywającej przygody i rozrywki. Cornwell bardzo realistycznie oddaje obraz realiów, jakie panowały w Brytanii na przełomie V oraz VI wieku. Jeśli więc jesteście miłośnikami fantastycznych przygód, które sięgają po historię i znane legendy, ta książka jest właśnie dla Was.

Powieść pt. Zimowy monarcha znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Zainteresowani twórczością Bernarda Cornwella? Koniecznie zajrzyjcie na TaniaKsiazka.pl!

Paulina Roszko