Zapowiedzi komiksowe dla dzieci

Zawsze jest dobra pora na lekturę, dlatego na wakacje polecamy Waszym maluchom gorące zapowiedzi komiksowe dla dzieci! Sprawdź, co ciekawego pojawi się na rynku w tym miesiącu!

Zapowiedzi komiksowe dla dzieci – lipiec 2021

Zapowiedzi komiksowe dla dzieci: Mama Smerfetka

Mama Smerfetka

W zaczarowanej krainie Smerfów nieustannie dochodzi do niezwykłych zdarzeń. Smerfetka jest jedyną dziewczyną w wiosce niebieskich skrzatów, wszyscy więc dbają, by się przemęczała, ani nie narażała się na niebezpieczeństwa czyhające w lesie… Ale ona ma już dość prania, prasowania i pieczenia ciastek! Chce robić te same rzeczy co chłopcy, bo przecież w niczym nie jest od nich gorsza.

Papa Smerf wymyśla sprytny sposób, żeby Smerfetka mogła udowodnić, na co naprawdę ją stać. Czy uda się jej wypełnić zadanie? Może być trudno, bo zbliża się wielkie zagrożenie ze strony Gargamela i innych czarowników…

PREMIERA: 28 lipca 2021

Mali bogowie. Uparty Ikar

Mali Bogowie. Uparty Ikar. Tom 2

Niektórzy z małych bohaterów już wiedzą, że dzięki nadnaturalnym darom zostaną bogami i herosami. Muszą jednak przejść trudny staż, jak chociażby chcąca zostać boginią wojny Atena. Są jednak i tacy, którzy dopiero czekają na ujawnienie się ich wyjątkowych zdolności. Poznajcie niezwykłych bohaterów i towarzyszcie im w ich drodze do potęgi!

PREMIERA: 14 lipca 2021

Arystoteles. Głód wiedzy znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Najwybitniejsi Naukowcy. Arystoteles. Głód wiedzy

Arystoteles już od najmłodszych lat interesował się otaczającym go światem i robił wszystko, żeby zgłębić jego sekrety. Interesowało go wiele zagadnień – od działalności człowieka, przez politykę i etykę, po wszystkie aspekty otaczającej go przyrody. To właśnie on położył podwaliny pod rozwój logiki i nauk przyrodniczych, szczególnie astronomii, fizyki i biologii.

W Atenach założył szkołę filozoficzną w ogrodach Lykejonu, otaczających świątynię Apollina Likejosa, od której nazwy powstało słowo liceum. Teraz dzięki serii wydawnictwa Egmont jego życiorys i dokonania możemy zgłębiać na kartach komiksu, do czego serdecznie Was zachęcamy 🙂

PREMIERA: 14 lipca 2021

 Einstein. Przeskok kwantowy szukaj na TaniaKsiazka.pl

Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy

Czwarty tom kolekcji Najwybitniejsi Naukowcy opowiada o badaczu, którego teorie znają niemal wszyscy – Albercie Einsteinie. Był on fizykiem teoretycznym, filozofem nauki, pedagogiem, wykładowcą uniwersyteckim oraz laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku.

Komiks o jego życiu pozwala poznać historię jego dzieciństwa, badań naukowych, fascynacji matematyką i muzyką, a także problemów ze znalezieniem pracy i kłopotów w czasie pracy nad odkryciami, dzięki którym zrewolucjonizował ówczesną fizykę.

Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, a także posłowie dr. Tomasza Rożka – propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu.

PREMIERA: 14 lipca 2021

Garfield Tom 10 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 10

Władca Lazanii panuje nad światem! I powraca do nas w dziesiątym już tomie zbiorczym swoich przygód.

Życie Garfielda pełne jest akcji. Tyle tylko, że obraca się wokół lodówki. Czy więc studiuje listę rzeczy, których dzisiaj nie ma zamiaru robić, czy testuje pierwsze prawo fizyki – Ciała w spoczynku mają tendencję pozostawania w spoczynku, czy wyzywa Odiego na konkurs nicnierobienia, możecie być pewni, że kiedy nadejdzie pora posiłku, Garfieldowi nie zabraknie energii.

PREMIERA: 14 lipca 2021

Zapowiedzi komiksowe dla dzieci: Ernest i Rebeka szukaj na TaniaKsiazka.pl

Komiksy są super! Ernest i Rebeka. Na ratunek. Tom 3

Rebeka ma już siedem lat – czuje się duża, prawie dorosła, a nawet odczepia dodatkowe kółka w swoim rowerze… Niemniej z czasem czekają na nią znacznie poważniejsze wyzwania. Dziewczynka wraz z przyjaciółmi musi rozwikłać tajemnicę Czerwonej Czarownicy, a następnie sprawić, aby ukochany nauczyciel, pan Rebaud, odzyskał posadę.

Na końcu muszą uratować mikroba Ernesta z rąk szalonego naukowca! Ale jak tego wszystkiego ma dokonać mała dziewczynka? O przepraszam, Rebeka wcale nie jest już mała, a z pomocą drużyny szkolnych piratów pokona każdą przeszkodę!

PREMIERA: 14 lipca 2021

 Komiks Frigiel i Fluffy znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Czerwony pył. Frigiel i Fluffy. Tom 7

W kolejnej części serii Frigiel i Fluffy poznacie nowe przygody niezłomnych bohaterów poszukujących drogi do Farlandii. Przemierzając pustynię niespodziewanie odkrywają zadziwiające miasto Redstone, którym na pierwszy rzut oka  rządzą zaawansowane technologie.

Znajdziemy tutaj m.in. niewiarygodne urządzenia i ultranowoczesne pojazdy. Z czasem jednak Frigiel i spółka przekonują się, że miasto skrywa pewną tajemnicę… Okazuje się bowiem, że o wszystkim decyduje tam sztuczna inteligencja w postaci Wielkiego Komputera. Rzekomo posiada on wiedzę absolutną! Ale czy na pewno? Przekonajcie się sami!

PREMIERA: 21 lipca 2021

Wujek Sknerus. Ucieczka z Zakazanej Doliny szukaj na TaniaKsiazka.pl

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny

W tytułowej historii albumu o Wujku Sknerusie i Donaldzie nasi bohaterowie w poszukiwaniu amazońskiej gałki muszkatołowej zapuszczają się do niebezpiecznej Zakazanej Doliny. Okazuje się ona zaginionym światem żywych dinozaurów! Na dodatek tych samych, które Donald już kiedyś spłoszył, a one stratowały wioskę Indian…

Teraz tubylcy odwdzięczają się kaczorowi, wrzucając go do siedliska prehistorycznych gadów. Tylko Sknerus może ocalić siostrzeńca przed losem jurajskiego smakołyku! A to zaledwie początek!

W opowieści W poszukiwaniu Kalevali Sknerus, Diodak i Magika de Czar szukają legendarnej maszyny wytwarzającej złoto, a w Czarnym Rycerzu Arszen Lampen, mistrz złodziejskiego fachu, chce okraść skarbiec Sknerusa… albo go zniszczyć!

PREMIERA: 21 lipca 2021

Które zapowiedzi komiksowe dla dzieci znajdą się w Waszym domu?

Zapowiedzi komiksowe dla dzieci znajdziesz na TaniaKsiazka.pl