Zapowiedź serialu Imię Róży to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości włoskiego pisarza, Umberto Eco. Powody do zadowolenia mają także wielbiciele odcinkowych produkcji, przeznaczonych na srebrne ekrany. Imię Róży to jedna z najpopularniejszych i najgłośniejszych powieści Eco, która już raz doczekała się ekranizacji. Film powstał w 1986 roku, a w role główne wcielili się: Sean Connery, Christian Slater i Ron Perlman. Ekranizacja odniosła olbrzymi sukces i zgarnęła sporo branżowych nagród. W związku z tym trudno się dziwić, że fani twórczości autora z niecierpliwością oczekują nowego projektu. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Imię Róży - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zapowiedź serialu Imię Róży – oficjalny zwiastun i kilka słów o produkcji

Tym razem producenci zdecydowali się na ekranizację w postaci serialu. I trudno się temu dziwić, takie projekty cieszą się bowiem obecnie największym zainteresowaniem widzów. Całość będzie składać się z ośmiu odcinków w angielskiej wersji językowej. Zdjęcia do serialu kręcone będą oczywiście w Rzymie, a stanowisko reżysera zajął Włoch, Giacomo Battiato. W rolach głównych tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć: Johna Turturro, Ruperta Everetta oraz młodego aktora z Niemiec, Damiena Hardunga. Pierwszy odcinek właśnie ujrzał światło dzienne.

O czym zaś opowiada sama historia? Akcja powieści rozgrywa się w 1327 roku we Włoszech. Do renomowanego klasztoru benedyktynów zawędrował Wilhelm z Baskerville. To ceniony i uczony naukowiec. Poza tym badaczowi asystuje Adso z Melku, uczeń i sekretarz Wilhelma. Franciszkanin z Baskerville został poproszony o rozwiązanie tajemnicy śmierci jednego z tamtejszych mnichów. W przeciągu następnych kilku dni dochodzi do kolejnych zabójstw. Tym samym rozwikłanie zagadki staje się sprawą ważną dla całego opactwa. Ponieważ w najbliższym czasie na terenie klasztoru benedyktynów odbędą się dostojne obrady. W dyspucie tej wezmą udział ważne osobistości kościelne. Przewodzić spotkaniu będzie Bernard Gui.

Mędrzec z Baskerville trafia na pewne tropy, które prowadzą go do biblioteki. Klasztorna książnica skrywa w sobie wiele tajemniczych i niebezpiecznych ksiąg. Miejsce to tworzy dość mroczny zamęt. Nieproszeni goście mogą się łatwo zgubić, a nawet stracić rozum.

Tutaj znajdziecie książkę, na której podstawie powstał serial. Natomiast poniżej prezentujemy Wam zapowiedź serialu Imię Róży. Dajcie znać, czy zamierzacie oglądać!