Zaopiekuj się mną - seria książeczek, którą kochają dzieci! Zaopiekuj się mną

Szukasz książeczek, które pomogą Ci wzbudzić w Twoim dziecku empatię do zwierząt? Wybierz powieści z serii Zaopiekuj się mną autorstwa Holly Webb. Masz w czym wybierać, ponieważ cykl ten obfituje w około siedemdziesiąt tytułów! Fabuła wszystkich wzrusza i momentami doprowadza do łez, ale każda ma szczęśliwe zakończenie. To bowiem opowieści o zwierzętach, które znajdują w tarapatach, ale zawsze trafiają na kogoś, kto im pomaga. Seria ma ogromną liczbę fanów na całym świecie, również w Polsce, i sprzedaje się w milionach egzemplarzy. Podaruj kilka swemu dziecku, a zobaczysz, że i ono pokocha perypetie czworonogów opisane przez brytyjską pisarkę.

Zaopiekuj się mną Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Zaopiekuj się mną

Siedemdziesiąt części brzmi całkiem poważnie, prawda? Gdy Holly Webb pisała pierwszą pt. Zagubiona w śniegu nie miała pojęcia, że stanie się ona tak popularna i tym samym rozpocznie jej wieloletnią literacką przygodę z dziećmi niosącymi pomoc zwierzakom. Pisarka uważa, że między małymi ludźmi a zwierzętami istnieje niesamowita więź, o której po prostu trzeba pisać. Warto wspomnieć, że jej opowieści oparte są na prawdziwych historiach, które najczęściej słyszy od znajomych lub od dzieci podczas spotkań autorskich. Jej wzruszające, ciepłe, miłe i sympatyczne książki dzieciaki po prostu uwielbiają!

Zaopiekuj się mną. Zagubiona w śniegu

Zaopiekuj sie mną. Zagubiona w śniegu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Od niej wszystko się zaczęło… Zagubiona w śniegu to opowieść o kotce Pusi, która bardzo chce mieć dom i właściciela – tak samo, jak jej rodzeństwo. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nikt jej nie chce. Nadzieja na miłość i ciepły kąt pojawia się w chwili, gdy na farmę przyjeżdża Ela, która zakochuje się w kotce od pierwszego wejrzenia. Prosi zatem mamę o to, by zabrały ją do domu. Mimo błagań dziewczynki, mama nie daje się namówić. Pusia i Ela są bardzo smutne, a kotka dodatkowo drży ze strachu… co się bowiem dzieje z kociętami, których nikt nie chce przygarnąć?

Pierwszą książkę z serii zamówisz w tym miejscu.

Zaopiekuj się mną. Zimowy wilk

Zaopiekuj się mną. Zimowy wilk Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Bohaterką Zimowego wilka jest Amelia. Poznajemy ją, gdy akurat zwiedza wielki, stary dom, w którym jej rodzina spędza Święta Bożego Narodzenia. Podczas tych wędrówek po budynku pełnym tajemnic trafia na strych, gdzie znajduje pamiętnik należący do jakiegoś chłopca. Dziewczynka, wczytując się w kolejne kartki, dowiaduje się, że właściciel dziennika znalazł swego czasu małego, samotnego wilczka, którym postanowił się zaopiekować… Jakie jest jej zdziwienie, gdy po wybudzeniu z drzemki nagle znajduje się w mroźnej, zimowej krainie, dokładnie takiej, jak ta opisana w pamiętniku i poznaje tam jego właściciela! Chłopiec pragnie, by Amelia pomogła mu uratować zagubionego wilczka. Dzieci postanawiają wyruszyć w podróż po odludnej, zimowej krainie, by wspólnie odnaleźć mamę zwierzaka.

Tę piękną opowieść znajdziesz na tej stronie.

Zaopiekuj się mną. Samotne święta Oskara

Zaopiekuj się mną. Samotne święta Oskara Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Hania to mała urocza dziewczynka, której największym marzeniem jest posiadanie pieska. Rodzice, chcąc spełnić marzenie córki, dają małej upragnionego szczeniaka. Oskar, bo tam ma na imię piesek, bardzo szybko przywiązuje się do Hani i doskonale czuje się w nowym domku. Niestety, sielanka kończy się tuż przed Bożym Narodzeniem, kiedy to Hania kompletnie nie ma czasu na zabawy ze swoim przyjacielem. Ma dużo zajęć, ponieważ przygotowuje się do świątecznego przedstawienia i musi chodzić na próby, by dobrze na nim wypaść. Oskar nie rozumie tej sytuacji i przez to czuje się bardzo samotny i zaniedbany. Czy naprawdę Hania już nie chce się nim opiekować?

Samotne święta Oskara zamówisz tutaj.

Zaopiekuj się mną. Porwanie małej Mili

Zaopiekuj się mną. Porwanie małej Mili Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Tym razem poznajemy Tosię, która dostaje od rodziców wymarzonego kotka, a właściwie wymarzoną kotkę. Zwinna, mała, ruchliwa, puchata kulka w jednej chwili zaskarbia sobie miłość dziewczynki. Szybko się jednak okazuje, że Tosia nie może być spokojna o swoją pupilkę. W okolicy bowiem grasują złodzieje kotów! Jak uchronić przed kradzieżą koteczkę, która jest tak niesforna i wszędzie jej pełno? Obawy dziewczynki szybko się potwierdzają, bowiem pewnego dnia po powrocie ze szkoły, nie znajduje kotki w domu… Jej przyjaciółka zaginęła! Tosia jest zrozpaczona, bo nie wie, czy kotkę porwali złodzieje, czy stało się jednak coś zupełnie innego…

Książkę możesz zamówić w tym miejscu.

Zaopiekuj się mną. Reks szczeniak z wakacji 

Zaopiekuj się mną. Reks szczeniak z wakacji Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kolejna historia ma miejsce na polu namiotowym, gdzie Dorotka przyjeżdża na wakacje z rodziną. Dziewczynka bardzo się cieszy, gdy się okazuje, że suczka właścicieli się oszczeniła, a ona może pomóc w opiece nad maluszkami. Oczywiście zakochuje się w jednym ze szczeniaczków i daje mu na imię Reks. Wkrótce Dorotka i jej mały podopieczny stają się nierozłączni. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie fakt, że wakacyjny wyjazd dobiega końca, a myśl o rozstaniu z psiakiem bardzo ją smuci. Czy naprawdę musi żegnać się z Reksem? A może rodzice pozwolą jej zabrać go do domu? Jak ma ich do tego przekonać?

Jak skończyła się ta historia, dowiesz się, sięgając po książkę, o tutaj.

***

Wystarczy przeczytać pięć opisów książek, by stwierdzić, że te opowieści po prostu chwytają za serce. I to nie tylko dzieci… Wszystkie książeczki z serii Zaopiekuj się mną Holly Webb są dostępne na tej stronie. Przyjemnej lektury!

Czytaj także: