Zakłamane życie dorosłych - Netflix zabiera się za Ferrante Zakłamane życie dorosłych

W maju ubiegłego roku świat obiegła informacja, że platforma streamingowa Netflix wraz z włoskim Studiem Fandango zajmą się ekranizacją książki Eleny Ferrante pt. Zakłamane życie dorosłych. Wtedy jeszcze nic nie było wiadomo na temat tej produkcji. Teraz natomiast wiemy m.in., że prace ruszą już w październiku tego roku. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, przeczytaj poniższy tekst.

Zakłamane życie dorosłych Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Zakłamane życie dorosłych na Netflixie

Tak, pewną informacją jest to, że prace na planie filmowym serialu Zakłamane życie dorosłych rozpoczną się już w przyszłym miesiącu. Jednak nadal nie ma dokładnej informacji kiedy padnie pierwszy klaps, który puści w ruch całą machinę. Wybrano również miejsce, w którym ekipa będzie kręcić poszczególne sceny. Z racji tego, że akcja książki Ferrante rozgrywa się we Włoszech, w Neapolu, dokładnie tam twórcy rozstawią swój sprzęt.

Znamy również nazwisko reżysera, który będzie czuwał nad projektem. To Edoardo De Angelis, który na swoim koncie ma takie filmy jak Nierozłączne, Nałóg nadziei czy Perez. W kwestii nazwisk, które zobaczymy w serialowych napisach –  na liście aktorów zaangażowanych w produkcję zobaczymy Valerię Golino. Włoska ma duże doświadczenie i całkiem spory dorobek filmowy i telewizyjny. Znana jest między innymi z takich dzieł jak: Cichy chaos, Kapitał ludzki, Dla waszego dobra czy Rain Man. W serialu realizowanym dla Netflixa wcieli się w ekscentryczną ciotkę głównej bohaterki. Jak do tej pory nie podano jednak do publicznej wiadomości, kto zagra rolę Giovanny czy innych postaci pojawiających się w literackim pierwowzorze.

Do tej pory na podstawie prozy Eleny Ferrante powstał film Nasty love oraz serial pod tytułem Genialna przyjaciółka oparty o historie z bestsellerowej serii książek.

***

Zanim serial Zakłamane życie dorosłych pojawi się na Netflixie, przeczytaj książkę, którą znajdziesz pod tym linkiem. Jeśli potrzebujesz zachęty do sięgnięcia po tę lekturę, przeczytaj naszą recenzję.

Czytaj także: