Halo, halo! Czy są tutaj miłośnicy skandynawskich kryminałów? Jeśli tak, to Zaginiony jest odpowiednią propozycją właśnie dla was! Ale nie tylko. Ta intrygująca historia przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi, który uwielbia wraz z bohaterami rozwiązywać mroczne i nieoczywiste zagadki.

Zaginiony – powrót Marii Wern

Tak, tak. Najnowsza książka Anny Jansson to powrót do słynnej serii o Marii Wern, w skład której wchodzą m.in. takie tytuły jak: Ofiary z Martebo, Kruchy lódCzarny motylSkrzydlata śmierć.

Przed jakimi zadaniami autorka tym razem postawi główną bohaterkę? Otóż inspektor Maria Wern musi zmierzyć się z zagadkowym zniknięciem pewnego chłopca. Andreas Nilsson to dziewięciolatek pochodzący z Gotlandii. Jego najczęstszym zajęciem jest przesiadywanie na cmentarzu, gdzie został pochowany jego starszy brat. Bohater nie posiada zbyt wielu przyjaciół. Bardzo często „buja w obłokach” i sprawia wrażenie nieobecnego, wręcz pochłoniętego przez świat wyobraźni. Pewnego dnia po przyjęciu urodzinowym jednego ze szkolnych kolegów, chłopiec przepada bez śladu. Policja natychmiastowo wszczyna śledztwo. Ale co tak naprawdę stało się z Andreasem? Czy został porwany? A może był świadkiem wydarzenia, którego nie powinien widzieć? Dla służb sprawa jest priorytetowa. Zwłaszcza, że mają do czynienia z matką, która już raz straciła ukochane dziecko. Nie ma się więc co dziwić, że kobieta jest na skraju szaleństwa.

Tym samym przed inspektor Marią Wern trudne zadanie. Jednak w miarę upływu czasu kobieta odkrywa kolejne tropy, które wyglądają bardzo niepokojąco… Czy zniknięcie chłopca ma coś wspólnego ze śmiercią jego starszego brata? Przekonajcie się sami, z jakimi wyzwaniami tym razem będzie musiała zmierzyć się Maria Wern.

Książkę pt. Zaginiony znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Paulina Roszko