Zostajecie w domu

Z powodu ostatnich zarządzeń premiera i ministrów zostajecie w domu? Przymusowa kwarantanna to doskonały czas, by nadrobić książkowe zaległości. Poza tym, jeśli w waszym domu nie piętrzy się „stos wstydu” nieprzeczytanych książek, przygotowaliśmy dziś coś specjalnego! Ponieważ w dzisiejszym zestawieniu znajdziecie literaturę związaną z grami, uspokajające mandale do kolorowania czy książki parapsychologiczne, obyczajowe i z gatunku literatury pięknej. Wszystko po to, by zainspirować was do podjęcia aktywności w domu. Jesteście ciekawi? Koniecznie zatem czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zostajecie w domu

Kronika. World of Warcraft - kup na TaniaKsiazka.plZostajecie w domu – Kronika. World of Warcraft, tom I

Jest to dzieło wielu autorów, którzy podjęli się próby usystematyzowania i opowiedzenia o tym, jak powstał Azeroth. Czyli jedno z ważniejszych miejsc całego uniwersum. To nietypowa kapsuła czasu, przenosząca czytelnika do początków, gdy zaczął wyłaniać się wszechświat, a w kosmosie panowali tytani. W związku z tym książka ukazuje nieznane fakty i przypomina najpiękniejsze opowieści. Końcowy rozdział o narodzinach Medivha, ostatniego Strażnika Tirisfal, to równocześnie otwarcie dla kolejnego tomu. Warto przy tym wspomnieć, że niebywałą zaletą tej pozycji są także ilustracje, uzupełniające informacje zawarte w książce i działające na już rozpaloną jej zawartością wyobraźnię.

Zostajecie w domu – Football Manager to moje życie. Historia najpiękniejszej obsesjiZostajecie w domu

Autorzy przedstawiają historię powstania gry. W trakcie czytania dowiecie się, dlaczego jej twórcy nie zdobyli zainteresowania ze strony Electronic Arts. Znalazło się tu również kilka polskich wątków. W pozycji opisani zostali ponadto piłkarze, którzy w prawdziwym świecie nie zdołali osiągnąć zbyt wielkich sukcesów, jednak w wirtualnym świecie zyskali status prawdziwych legend. Poza tym przeczytacie o tym, jak dzięki popularnej grze ludzie wygrywali pieniądze, tracili pracę czy zawalali szkołę. Dla niektórych gra stała się również przyczyną rozpadów związków czy nawet małżeństwa.

Relaksujące mandale - kup na TaniaKsiazka.plZostajecie w domu – Relaksujące mandale

Czy wiecie, że kolory od niepamiętnych czasów odgrywają ważną rolę w życiu emocjonalnym i uczuciowym człowieka? W dużej mierze kontakt z kolorami rzutuje na postrzeganie świata. W dzisiejszych czasach presja i stres powodują, że bardzo często zapominamy o chwili relaksu, bądź spędzamy czas wolny w sposób, który nie wpływa na nas korzystnie.

Przekonajcie się, jak łatwo to zmienić i poznajcie sekret tybetańskich mnichów na pełną, wewnętrzną koncentrację! Poznajcie terapeutyczną moc kolorów, odkryjcie wraz z mandalami, że chwila relaksu może nie tylko odgonić zmęczenie, ale również pozytywnie wpłynąć na wszystkie aspekty życia. Poza tym dzięki tej pozycji wyciszycie emocje, uspokoicie myśli, zmniejszycie poziom odczuwalnego stresu i poprawicie koncentrację.

Zostajecie w domu – Nic za darmoNic za darmo - kup na TaniaKsiazka.pl

Mąż Mai zginął w wypadku samochodowym. W związku z tym kobieta nie potrafi pogodzić się z utratą ukochanego. Stara się skupić na wychowaniu małego Jasia i pracy, lecz czuje, że w jej sercu nie ma już miejsca na nową miłość. Nawet Rafał, w którym znajduje oparcie, nie może liczyć na coś więcej niż przyjaźń. Już spotkała tego jedynego i nic tego nie zmieni, mimo że już go nie ma. Pewnego dnia na cmentarzu Maja rozmawia z tajemniczą cyganką. To spotkanie zmieni wszystko. Ponieważ kobieta budzi się dwadzieścia lat wcześniej w dniu swojej matury.

Zostajecie w domuZostajecie w domu – Była sobie rzeka

W ciemną noc, w środku zimy w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Stali bywalcy właśnie zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Kiedy godzinę później dziecko zaczyna oddychać, nikt nie może w to uwierzyć. Cud? Czy magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć?

W związku z tym mieszkańcy nabrzeży prześcigają się w pomysłach, by rozwiązać zagadkę dziewczynki, która umarła, a potem ożyła. Mijają jednak dni, a tajemnica wydaje się coraz bardziej nieprzenikniona. Poza tym dziewczynka okazuje się niema i nie może odpowiedzieć na pytania: kim jest, skąd pochodzi i co stało się z jej bliskimi. W tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości.

Zostajecie w domu – Magija współczesna. Dwanaście lekcji wysokiej sztuki magicznejMagija współczesna - kup na TaniaKsiazka.pl

Przede wszystkim przygotowano tu dwanaście lekcji, prezentujących arkana wysokiej sztuki magicznej. Dzięki temu zapewniają one uczniom bezpieczne zapoznanie się z serią praktycznych ćwiczeń i rytuałów. A wszystko to zostało uzupełnione porcją solidnej wiedzy, historii i teorii, potrzebnych do tego, abyście stali się prawdziwymi magami ceremonialnymi. Książka jest mocno zakorzeniona w tradycji magicznej Zachodu, ale również dostosowana do wymagań współczesnej praktyki.

Tym samym pomaga osiągnąć pełne mistrzostwo we wszystkich podstawowych zagadnieniach magicznych. Takich jak: tajemnice Kabały, najpotężniejsze rytuały magiczne, tworzenie i przeprowadzanie własnych rytuałów, medytacja, etyka magiczna, projekcja astralna, narzędzia magii, przywoływanie duchów, tantra i magia seksualna, Tarot, talizmany i amulety, sekrety wizualizacji, alchemia, samoobrona psychiczna czy rytuały uzdrawiania.

Książka dostępna od 25 marca 2020 roku.