ArtykułyPodręczniki

Wyprawka szkolna. Czego potrzebuje Twoje dziecko oprócz podręczników?

Wyprawka szkolna. Co potrzebuje Twoje dziecko oprócz podręczników?

Kompletowanie wyprawki szkolnej wiąże się przede wszystkim z zakupem podręczników szkolnych. Jednak przy okazji takich zakupów warto zastanowić się, czego jeszcze potrzebuje Twoje dziecko, aby mogło należycie chłonąć wiedzę, realizować ćwiczenia zadane przez nauczycieli oraz komfortowo poruszać się po szkole.

W pierwszej kolejności wypada rozejrzeć się za plecakiem. Jest w czym wybierać, bo na rynku jest ich całe mnóstwo. No właśnie, ale który model wybrać? Jako rodzic dobrze na to spojrzeć z dwóch perspektyw – rodzica i dziecka. Najlepiej postawić na praktyczność i wygodę. Plecaki posiadają rozmaite techniczne wykończenia oraz dodatki (dodatkowa komora, kieszeń, wzmocnione plecy, miejsce na bidon, rączka, kółka, zamek na zatrzask i wiele innych) oraz są wykonane z różnorakich materiałów, więc dobrze jest przeanalizować, do czego dziecko będzie używać takiego plecaka. Tylko szkoła? A może również wycieczki, basen itd. Gdy już to zrobimy, weźmy pod uwagę modne wykończenie i wzór, grafikę na plecaku – dzieci mają swoje upodobania, więc lepiej dopasować wzornictwo do wieku, aby nasza pociecha była w pełni zadowolona.

Kolejną rzeczą, której niekoniecznie potrzebujemy, acz w niektórych szkołach i szczeblach nauczania to przedmiot niezbędny, jest worek na buty. Tutaj również mamy duże pole do popisu. Worki są dość tanie, więc możemy postawić na wzornictwo odpowiadające naszemu dziecku.

Następna sprawa – piórnik na artykuły piśmiennicze. W tym przypadku prym wiodą piórniki w kształcie tuby oraz piórniki podwójne i potrójne. Można wybierać do woli, gdyż na rynku znajdziemy całkiem solidne piórniki już od kilku złotych.

Zostały jeszcze typowe artykuły szkolne. Potrzeby są rozmaite w zależności od szczebla nauczania – kredki, pastele, plastelinę, modelinę, cyrkle, nożyczki, zeszyty, flamastry, farby, długopisy, ołówki, kleje szkolne, linijki, ekierki, globusy oraz bloki rysunkowe. Oczywiście można kupować artykuły szkolne na bieżąco, w zależności od potrzeb, ale jeśli dokładnie wiemy, czego dziecko potrzebuje, warto to zrobić od razu, aby za każdym razem nie latać po sklepach.

Pamiętajmy, liczy się praktyczność, wygoda i zadowolenie dziecka, wtedy lepiej chłonie wiedzę 🙂

Podręczniki szkolne oraz piórniki, worki, plecaki i artykuły szkolne znajdziesz w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Skompletuj wyprawkę szkolną w TaniaKsiazka.pl: