Wydawnictwo Otwarte – najnowsze premiery

Jeśli szukacie ciekawych książek na wakacje, poznajcie najnowsze premiery, jakie przygotowało dla nas Wydawnictwo Otwarte!

Wydawnictwo Otwarte – najnowsze premiery

Co takiego czeka na Was w zestawieniu? Znajdzie się w nim zarówno coś dla fanów futbolu, jak i co nieco dla miłośników niebezpiecznych wypraw. Czekają na Was także tytuły dla tych, którzy interesują się dbaniem o zdrowie i nietypowymi ciekawostkami. No to jak, jesteście już ciekawi? Sprawdźcie to!

Wydawnictwo Otwarte – najnowsze premiery znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

W krainie piłkarskich bogów

Poznajcie najbarwniejszą ligę Europy! Zobaczcie jak w kuluarach dzieje się wszystko to, co nie przystoi profesjonalnym piłkarzom. Między innymi palenie papierosów w szatni, imprezy do białego rana, kłótnie, wiara w zabobony, czy też bójki piłkarzy z trenerami…

Piotr Dumanowski i Dominik Guziak są komentatorami stacji Eleven Sports oraz specjalistami od włoskiej piłki. W swojej książce W krainie piłkarskich bogów przeniosą nas do kraju, który żyje futbolem.

Dzięki poznaniu nieznanych historii oraz anegdot z włoskich stadionów, czy też szatni, zasłyszanych przez polskich piłkarzy, zrozumiemy, czemu Włochy są tak bliskie Polakom. No i dlaczego polscy piłkarze bywają o wiele bardziej cenieni na Półwyspie Apenińskim, niż we własnym kraju.

Urbex History. Fukushima

Znacie kanał Urbex History na YouTube? Tworzy go grupa pasjonatów historii oraz miłośników eksploracji tego, co nieznane. I całkiem niebezpieczne! Ekipa ma na swoim koncie wiele podróży w miejsca niedostępne dla zwykłego śmiertelnika – w tym do Pstrąży, Tajnego radzieckiego miasta w Polsce oraz do Czarnobyla (w oparciu o tę wyprawę powstała pierwsza książka Urbex History. Wchodzimy tam, gdzie nie wolno).

Tym razem grupa zabierze nas na Daleki Wschód, a dokładniej na teren skażonej strefy elektrowni atomowej Fukushima Daiichi. Mieszkańcy mawiają, że w Fukishimie czas zatrzymał się wraz z uderzeniem tsunami w 11 marca 2011 roku. Powstałe w ten sposób trzęsienie ziemi, jakiego nie widziano od przeszło 140 lat, doprowadziło do wybuchu reaktorów atomowych. Wydarzenie to sprawiło, że miasta i wioski w promieniu kilkudziesięciu kilometrów pokrył radioaktywny opad, a one same opustoszały.

Prawie dekadę później zadajemy sobie pytanie – jak sytuacja wygląda teraz? Czy jest tam już bezpiecznie? Czy ktoś ponownie zamieszkał w Fukushimie? Jeśli jesteś ciekaw, zobacz Japonię oczami ekipy Urbex History i poznaj informacje, których nie znajdziesz w żadnym przewodniku.

Kiedy umrę, zjesz mnie kocie?

Caitlin Doughty jest znaną właścicielką domu pogrzebowego. W związku ze swoją pracą, dotychczasowymi książkami, a także aktywnością na blogu oraz kanale na YouTubie, Caitlin otrzymuje dziennie mnóstwo zapytań dotyczących jej pracy.

Oczywiście najciekawsze z nich pochodzą od… dzieci. Jakiego typu są to pytania? Ot chociażby, czy można oddać krew po śmierci? A czy mogę wyprawić mojej babci pogrzeb w stylu Wikingów? Oraz czy możliwym jest, że mój kot zje moje zwłoki po tym, jak umrę?

Książka Caitlin Doughty w sposób szczery i zabawny mierzy się z trudną tematyką śmierci oraz tego, co dzieje się z naszym ciałem po tym, jak umieramy. Autorka chce w ten sposób pomóc nam oswoić się z tym procesem, który stanowi przecież część naszego życia.

Menopauza. Podróż do esencji kobiecości

Menopauza jest naturalnym etapem w życiu kobiety, który spotyka ją około 50 roku życia. Niemniej jednak warto jest zacząć przygotowywać się do tego doświadczenia mając już 30, 40 lat. Dlaczego? Ponieważ to od naszego stylu życia, w tym również od naszych nawyków żywieniowych, będzie zależał jej przebieg.

Początek złotego okresu w życiu kobiety nie musi oznaczać cierpienia i dyskomfortu. Zaś sam okres menopauzy może być dla nas czasem niezwykłego rozwoju. To od nas zależy, czy wejdziemy w ten etap z dobrym samopoczuciem, witalnością i w zdrowiu, ciesząc się młodością do późnych lat.

Agnieszka Maciąg przekonuje, że wcale nie musimy być niewolnikami naszych hormonów. Tak samo też menopauza nie dopada nas znienacka, zmieniając nas o 180 stopni z dnia na dzień. Ponieważ jest ona procesem, możemy wziąć los w swoje ręce i mądrze zmierzyć się z kolejnym życiowym etapem w podróży do esencji kobiecości.

OK, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów

Przenieśmy się do Williamsburgu, dzielnicy znajdującej się zaledwie kilka przecznic od samego centrum Nowego Jorku. Czas w tym miejscu zatrzymał się lata temu. Przynajmniej takie wrażenie sprawiają tutejsi mieszkańcy. Mężczyźni odziani w białe koszule i czarne płaszcze, których twarze okalają brody i pejsy. Skromnie ubrane kobiety, które osłaniają całe swoje ciało. Zaś ich głowy, w zależności od stanu cywilnego, okryte są peruką lub chustą.

Właśnie tę okolicę poznaje Nina Solomin, dziennikarka która zamieszkała w Williamsburgu. Wtedy nie wiedziała jeszcze, że stroje to zaledwie jeden z wielu elementów należących do ściśle przestrzeganych reguł tutejszych mieszkańców. Niestety dziennikarka mimo rosnącej każdego dnia fascynacji, nie była w stanie zburzyć niewidzialnego muru, który odgradzał ją od jej sąsiadów – ultraortodoksyjnych Żydów. Aż pewnego dnia chasydzi sami zapukali do jej drzwi…

OK, amen zabierze nas w ekscytującą podróż do hermetycznego świata, w którym narratorami będą sami rozmówcy Solomin. Poznamy ludzi, którzy targani są sprzecznymi emocjami i poznamy siłę wspólnoty. Wspólnoty, która jest gotowa do wielkich poświęceń, w tym także do okrutnych rozwiązań, byleby przetrwać.

Zakłamane jedzenie. Obalamy mity zdrowego odżywiania

W temacie dietetyki i tego, co nam szkodzi, a co pomaga, istnieje mnóstwo opinii. Niestety znaczna część z nich jest… nieprawdziwa. Tak więc jak jeść zdrowo? 

Książka Hanny Stolińskiej to przewodnik po świecie kulinariów oraz drogowskaz w stronę mądrych i zrównoważonych wyborów. Autorka mierzy się ze stereotypami oraz trikami, jakie stosują producenci żywności, nie mówiąc nam do końca całej prawdy.

Olej kokosowy, soja, super foods i cudotwórcza dieta bezglutenowa? Stolińska zmierzy się ze wszystkim pokazując wady i zalety głównych nurtów żywieniowych XXI wieku. Przytoczona argumentacja ma pozwolić czytelnikom w dokonaniu przemyślanych i indywidualnych wyborów, z korzyścią dla zdrowia.

Czy zamierzacie sięgnąć po najnowsze premiery, jakie przygotowało dla nas Wydawnictwo Otwarte? Jeśli tak, to po jakie? 😉