Wybór Charlotty autorstwa Agnieszki Olejnik to niesamowita książka, którą mieliśmy przyjemność objąć naszym patronatem. To klasyczny romans, którego akcja dzieje się w XIX-wiecznej Anglii. Ta powieść zachwyci wielbicielki i wielbicieli powieści Jane Austen.

Ja nie mogłam się oderwać od tej powieści – te postaci, te opisy, sytuacje, o których dziś nawet nie śnimy… Miłość w tamtych czasach to nie był prosty temat, ale miłość ma to do siebie, że zawsze wygrywa!

Wybór Charlotty

Wybór Charlotty kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

Charlotta Rilley to piękna i mądra panna. Nie może ona jednak liczyć na dobre zamążpójście, ponieważ pozbawiona jest posagu, a to dla przyszłego męża i jego rodziny podstawa do ożenku. Cóż z piękności i mądrości jeśli panna nie wnosi do rodziny majątku? Charlotta marzy o małżeństwie z miłości, ale zdaje sobie sprawę że bez posagu i na to nie ma zbyt dużych szans. Pozostaje jej czekać na to, aż jej macocha znajdzie dla niej odpowiedniego kandydata i odda ją w jego ręce. Ale czy Charlotta zamierza się na to godzić? Otóż nie! Jako panna niegłupia postanawia wziąć sprawy w swoje ręce – w końcu chodzi o jej życie! Skoro pisane jest jej jedynie małżeństwo z rozsądku, to postanawia, że nikt nie będzie wybierał jej męża, skoro może zrobić to sama.

Czy niepokorna, ale szalenie odważna młoda panna zdaje sobie sprawę z tego, że z miłością nie da się igrać? Miłość zawsze znajdzie drogę do serc pisanych sobie ludzi!

Kiedy rozważna staje się romantyczna…

Wybór Charlotty kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Ta powieść będzie idealna dla każdego, kto kocha literaturę klasyczną oraz romanse. Tu mamy kumulację w najpiękniejszej postaci. Razem z Charlottą przenosimy się do starej, XIX-wiecznej Anglii i to właśnie miejsce akcji nadaje jej niesamowitego uroku. Czytając tę książkę, czułam się, jakbym przeniosła się w czasie, a wszystko to za sprawą niesamowitego stylu autorki. Oddała ona klimat tamtych czasów idealnie wszystkimi opisami miejsc, ludzi i uczuć.

Uczucia w XIX-wieku to nie była rzecz oczywista. Ważniejsze od nich były pozycja i majątek. Co na to wszystko romantyczna Charlotta? Wybrała życie bez miłości, ale według własnych zasad. Postanowiła być rozważna, skoro na romantyzm w jej życiu zabrakło miejsca. Ale czy na pewno? Nie zapominajmy, że uczuciami nie da się starować. Nie możemy sercu kazać kochać, ani tego zabronić. I o tym wszystkim w swoim czasie przekona się Charlotta.

Ja po lekturze jestem wręcz zauroczona i dodam tylko, że ten romans podsycony jest nutką erotyzmu. Mam nadzieję, że po niego sięgniecie.

Wybór Charlotty możecie kupić tutaj >>

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10