Wybieramy najciekawsze styczniowe premiery książkowe!

Mówi się, że: Jaki Nowy Rok, taki cały rok. Ja ten „Nowy Rok” chętnie przeciągnę na cały styczeń. Jeżeli wydawniczo 2020 rok ma być taki jak ten miesiąc, to czeka nas mnóstwo świetnych książkowych premier.

Wybieramy najciekawsze styczniowe premiery książkowe!

Najciekawsze styczniowe premiery książkowe

W styczniu książkoholicy nie będą mieć powodów do narzekań. Wydawnictwa przygotowały mnóstwo różnorodnych propozycji. Jak co miesiąc przejrzałam je dla Was i wybrałam te, na których widok moje czytelnicze serduszko zabiło szybciej.

Powieści historyczne, obyczajowe i romanse

Tym razem zacznę właśnie od powieści obyczajowych i romansów, bo po pierwsze to jedna z gałęzi literatury popularnej, która ciesz się dużym zainteresowaniem czytelników. Po drugie, właśnie tych styczniowych premier wybrałam dla Was całkiem sporo.

W styczniu na półkach księgarń pojawią się nowe powieści od takich autorów bestsellerów jak: Jojo Moyes czy Collen Hoover. Co więcej, swoją premierę będzie mieć kontynuacja bestsellerowego Tatuażysty z Auschwitz Heather Morris. Do tego Charlotte Link będzie mieć dla swoich czytelników coś całkiem nowego – to pierwszy tom sagi historycznej Czas burz. Miłośniczki romansów powinny zwrócić też uwagę na nową książkę Anny LangnerZniszcz mnie.

Kryminał, sensacja, thriller

Styczeń rozpieści także miłośników mocniejszych historii. Wydawnictwa zapowiedziały premiery nowych książek autorów, których kryminały i thrillery z miejsca trafiają na listy bestsellerów. Co powiecie na nowości od: Remigiusza Mroza, Roberta Małeckiego, Harlana Cobena czy Grahama Mastertona?

Miłośnicy skandynawskich klimatów powinni się zainteresować pierwszym tomem szwedzkiej Trylogii oporu. Thriller Krwawy kwiat Louise Boije af Gennäs także w styczniu pojawi się w księgarniach.

Miłośnicy kryminałów z wątkiem romansowym powinni sprawdzić Stażystkę – to najnowsza książka Alicji Sinickiej. Z kolei fani serialu Ty od stycznia będą mieć okazję, żeby zapoznać się z książką Ukryte ciała Caroline Kepnes. To właśnie na niej opiera się drugi sezon tej produkcji.

Biografie i reportaże

Nie zabraknie też ciekawych premier z nurtu literatury faktu. 27 stycznia będziemy obchodzić 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. W związku z tym na początku roku w księgarniach pojawi się bardzo dużo książek o tematyce obozowej. Wybrałam dwie: Ostatni sprawiedliwi Anny Piątkowskiej i Dziewczyny ocalałe Anny Herbich.

Poza tym moją uwagę przykuły: zbiór wspomnień o Edwardzie Stachurze oraz książka o Adzie Lovelace, nieślubnej córce lorda Byrona, matematyczne, która w XIX wieku stworzyła unikalny algorytm, bez którego era komputerów mogłaby nie nastać. To postać o tyle ciekawa, że kobietom w tamtych czasach nie wypadało zajmować się nauką.

A ci czytelnicy, którzy sięgają po książki o wspinaczkach wysokogórskich, z pewnością zainteresują się wspomnieniami Elisabeth RevolPrzeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat.

Premiery dla miłośników fantastyki

Fanów fantastyki ucieszy fakt, że w styczniu w księgarniach pojawi się Przyjaciel człowieka, nowy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka.

Swoją premierę – to wiadomość dla miłośników fantasy Young Adoult – będzie mieć też trzecia część serii Zły król Holly Black – Królowa niczego.

Skusicie się na któreś z tych książek? A może polujecie na inne styczniowe premiery?

Powiązane artykuły:

Literatura obozowa – zapowiedzi styczniowe