Wokół zbrodni recenzja

Wokół zbrodni to książka Marioli Kłodawskiej, autorki popularnego na YouTube profilu pt. Kartoteka. Intrygują was zbrodnie? Jesteście ciekawi, dlaczego ktoś posuwa się do takiego czynu, jak odebranie komuś życia? I to często nie raz, a kilka razy! W tej publikacji autorka przybliża czytelnikom przeraźliwe sprawy kryminalne, zwracając uwagę na kluczowe momenty w życiu sprawcy, które stały się przyczyną ich okrutnych czynów.

Wokół zbrodni recenzja

Czego możecie spodziewać się po książce Wokół zbrodni?

Wokół zbrodni to książka napisana bardzo przystępnym i prostym językiem. Nie ma tu nadmiernego budowania narracji i zbędnego przeciągania wątków. W związku z tym czytelnicy otrzymują zwięzłe historie, pełne faktów.

Ponieważ każda opowieść jest inna i dotyczy innej sytuacji, z powodzeniem możecie czytać ją według uznanej kolejności oraz rozpoczynać od rozdziałów, które najbardziej was interesują.

Każdy wątek zbrodniczy wygląda mniej więcej tak samo. Autorka przedstawia „bohatera”, kreśli najważniejsze wydarzenia w jego życiu, które mogły zaważyć na tym, że zdecydował się on na popełnienie zbrodni. Następnie opisuje samą zbrodnię, pokrótce postępowanie policji i ewentualne skazanie sprawcy.

Czy książka jest zaskakująca?

Powiedziałbym, że nie do końca. Autorka już na wstępie zaznacza, że nie jest dziennikarką śledczą, a przytoczone historie to rekonstrukcja informacji prasowych/ internetowych. Co to oznacza? A no mianowicie to, że nie otrzymacie tu zaskakujących opowieści, nieznanych dotąd faktów czy informacji z akt sprawy, do których mógłby dotrzeć dziennikarz śledczy.

Być może pomyślicie sobie: no dobrze, w takim razie, skoro są to informacje dostępne, na przykład w sieci, to po co mam sięgać po tę książkę? Już piszę! A no po to, aby otrzymać pełną historię ze szczegółami, zebraną w sensowną narrację i tworzącą spójny ciąg przyczynowo-skutkowy.

Owszem, być może znajdziecie w prasie i Internecie wzmianki o tych zbrodniach, jednak wiadomo, jak jest. Każdy portal podaje nieco inne informacje, nierzadko są one ze sobą sprzeczne. Ponadto, nie oszukujmy się, komu chciałby się skakać ze strony na stronę w poszukiwaniu szczegółów? No właśnie.

Zaletą tej książki jest więc niewątpliwie fakt, że to autorka wykonała za czytelnika całą tę pracę. Zebrała w jednym miejscu najważniejsze informacje i fakty, związane z daną zbrodnią i przestępcą. Nie pozostaje wam nic innego, jak usiąść wygodnie i czytać!

Wokół zbrodni - kup na TaniaKsiazka.pl

Wokół zbrodni – podsumowanie

Książka, choć nie jest śledczym reportażem dziennikarza kryminalnego, prezentuje się całkiem ciekawie na tle tego typu literatury. Z pewnością warto po nią sięgnąć, jeśli interesuje was temat zbrodni. Znajdziecie tu szczegółowe opisy brutalnych zbrodni, więc nie jest to propozycja dla ludzi o słabych nerwach.

Książkę Wokół zbrodni znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam temat reportażu? - 7/10
7/10

Fragment recenzji

Owszem, być może znajdziecie w prasie i Internecie wzmianki o tych zbrodniach, jednak wiadomo jak jest. Każdy portal podaje nieco inne informacje, nierzadko są one ze sobą sprzeczne. Ponadto, nie oszukujmy się, komu chciałby się skakać ze strony na stronę w poszukiwaniu szczegółów? No właśnie.