Wojne konsolowe - kup na TaniaKsiazka.pl

Wojny konsolowe to książka, która na polskim rynku pojawiła się 13 września bieżącego roku. To świetna propozycja nie tylko dla tych, którzy interesują się grami wideo. Jeśli poszukujecie trzymającej w napięciu historii i uwielbiacie thrillery, koniecznie sprawdźcie ten tytuł. Gwarantujemy Wam, że nie pożałujecie. Przekonajcie się sami, jak wyglądała największa na świecie batalia dwóch gigantów z branży gier wideo.

Wojny konsolowe – prawdziwa historia

Rok 1990 był jednym z najlepszych dla firmy Nintendo. To właśnie do niej należał cały rynek gier wideo. Sega, która miała tworzyć konkurencję, była praktycznie na skraju bankructwa. Mimo to zarząd nigdy nie zrezygnował z olbrzymich aspiracji. I właśnie wtedy pojawiła się nadzieja – Tom Kalinske. Pewnie zdziwi Was fakt, że mężczyzna ten nie miał zielonego pojęcia o grach wideo. Ale posiadał rzadki talent – zawsze wygrywał batalie, z góry skazane na porażkę. Rozpoczęła się bezlitosna walka, którą teraz macie okazję prześledzić krok po kroku.

Stawką w tej grze były serca konsumentów, choć łatwo się domyślić, że chodziło głównie o zysk. Tym samym obie strony nie wahały się używać przeciwko sobie chwytów poniżej pasa. Blake J. Harris postanowił zrelacjonować tę batalię, która w błyskawicznym tempie przeniosła się poza korporacyjne biurowce. W środku jego książki Czytelnicy znajdą wiele wywiadów z obserwatorami tej gigantycznej potyczki. Co ważne, są tu również relacje uczestników tej historii, która na zawsze odmieniła rynek gier wideo.

Wyobraźcie sobie, że wojna trwała na każdym możliwym froncie: od domowych salonów i szkolnych placów, przez sale zarządów, po Kongres Stanów Zjednoczonych. Dochodziło do tego, że dzieci buntowały się przeciwko rodzicom, a brat przeciwko bratu. Mario, starł się z Sonikiem, Ameryka ponownie walczyła z Japonią.

Wojny konsolowe to niezwykle wstrząsająca opowieść o przełomie na rynku gier. To także inspirująca historia skromnego, rodzinnego człowieka z ponadprzeciętną wyobraźnią. Człowieka, który zainspirował zespół straceńców do stworzenia interesu wartego 60 miliardów dolarów.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!