Wojenna korona - kup na TaniaKsiazka.pl

Wojenna korona to książka, która pojawi się w sprzedaży już 29 października 2019 roku. Poza tym warto tutaj również dodać, że jest to już czwarty tom bestsellerowej serii Elżbiety Cherezińskiej pt. Odrodzone Królestwo. Książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników literatury historycznej. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z jej twórczością, a jesteście wielbicielami gatunku, koniecznie nadróbcie zaległości. Ponieważ autorka po raz kolejny udowadnia, że jej krajowy sukces nie jest kwestią przypadku. W swoich powieściach doskonale wykorzystuje historyczne fakty i wydarzenia, snując epicką i wciągającą opowieść o dziejach Polski i jej królach. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Wojenna korona - kup na TaniaKsiazka.pl

Wojenna korona – kilka słów o fabule książki

Dokonało się. Na skroniach Władysława Łokietka spoczęła królewska korona. Ale wrogowie króla rosną w siłę. Ponieważ Jan Luksemburski wygrywa straszliwą bitwę pod Mühldorf i wyrasta na ważnego europejskiego gracza. Poza tym krzyżackie intrygi sprawiają, że wyrok papieski jest nie do wykonania. Władysław zaczyna pojmować, iż żadna dyplomacja nie pozwoli mu odzyskać Pomorza. W związku z tym wchodzi w sojusz, który nikomu w Europie nie przyszedłby do głowy. Zaskakuje wrogów i wkracza na wojenną ścieżkę, by dokonać zemsty za królobójstwo sprzed trzydziestu lat. Nie ma jednak pojęcia, że na życie jego jedynego syna czyha nieznany wróg. Tym samym następca tronu jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na królestwo polskie rusza potężna armia Jana Luksemburskiego.

Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że o serii polskiej pisarki mówi się, że jest niczym Gra o tron R.R. Martina. I twierdzenie to nie jest ani trochę przesadne. Ponieważ osadzona w polskich realiach, napisana z rozmachem powieść historyczna z elementami fantasy, zachwyca krytyków i czytelników. Cherezińska idealnie przeplata historię Polski z barwną i wciągającą fikcją literacką. Jej niezwykła wyobraźnia i doskonałe pióro zapełniają puste luki na kartach polskich dziejów, tworząc niezwykłe portrety i fascynujące wydarzenia.

Przypominamy, że najnowsza książka pt. Wojenna korona będzie dostępna od 29 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie pozostałe tomy z serii.