Władca Pierścieni - będzie prequel anime?

Władca Pierścieni – będzie prequel anime? Takie pytanie krąży od jakiegoś po sieci, i wiele wskazuje na to, że odpowiedź na nie brzmi: tak! Ruszyły już prace nad Lord of the Rings: The War of the Rohirrim.

Władca Pierścieni - będzie prequel anime?

Logotyp: Foto Prime News: New Line Cinema

Władca Pierścieni – będzie prequel anime?

Fanom Władcy Pierścieni z pewnością nie umknął fakt, że Amazon Prime pracuje już nad serialem na podstawie twórczości Tolkiena, którego akcja rozgrywa się w Drugiej Erze. Fabuła zapowiadanego anime toczyć się będzie z kolei w Trzeciej Erze, 250 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w kultowej trylogii filmowej Jacksona.

Animacja pt. Lord of the Rings: The War of the Rohirrim ma przybliżyć postać Helma Żelaznorękiego, króla Rohanu. To za jego panowania rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew Trzeciej Ery. Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się, jak Rogaty Gród stał się fortecą Rohanu i w jakich okolicznościach ziemie te zyskały miano Helomowego Jaru.

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim – prequel Władcy Pierścieni

Anime Lord of the Rings: The War of the Rohirrim powstanie pod skrzydłami New Line Cinema we współpracy z Warner Animation oraz studiem Sola Entertainment.

Reżyserem animacji będzie Kenji Kamiyama, który czuwał nad produkcjami takimi jak m.in. Blade Runner: Black Lotus oraz adaptacjami mangi Ghost in the Shell.

Scenariusz do The War of the Rohirrim napiszą Jeffrey Addiss i Will Matthews. Za produkcję odpowiadać będzie Joseph Chou.

Jak dotąd nie ma informacji o tym, aby w pracę nad animacją zaangażowani byli Peter Jackson lub Fran Walsh. Wiemy natomiast, że konsultantką nowej produkcji została Philippa Boyens, która współtworzyła scenariusz do Powrotu Króla.

Póki co nie znamy też oficjalnej daty premiery animacji. W internecie pojawiają się jednak głosy, że prequel LOTR zobaczymy już w 2022 roku.

***

Jeśli zapowiedź nowej adaptacji wzbudziła w Was tęsknotę za światem Śródziemia i chcecie wrócić do literackiego pierwowzoru, to książki J.R.R. Tolkiena znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Zobacz także:

Katarzyna Stachura