Wielki marynarz - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Wielki marynarz to zaskakujący, gorący debiut francuskiej pisarki Catherine Poulain. Powieść, którą mamy przyjemność Wam dziś zaprezentować, szturmem podbiła serca Czytelników nie tylko we Francji. Autorka otrzymała za nią aż 8 prestiżowych nagród literackich i nominację do Nagrody Goncourtów. Jak do tej pory książka sprzedała się w nakładzie 300 tysięcy, choć na rynku wydawniczym jest od niedawna. Poulain zachwyciła nie tylko odbiorców, ale także najznakomitszych krytyków. Co takiego ma w sobie opowieść przez nią stworzona? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Wielki marynarz - kup na TaniaKsiazka.pl

Wielki marynarz i wielkie odkrycie

Warto tutaj wspomnieć, że autorka pierwszą wersję książki napisała już ponad 30 lat temu. Jednak wtedy żaden francuski wydawca nie był zainteresowany jej wydaniem. Inspiracją do ponownego napisania opowieści było spotkanie z pisarką Anne Vallaeys. Tym razem nowa wersja okazała się ogromnym sukcesem.

Można przypuszczać, że źródłem natchnienia do stworzenia takiej oto książki było życie osobiste pisarki. W wieku 20 lat opuściła rodzinną miejscowość, by od tej pory zarabiać na życie pracą fizyczną. Los rzucał ją niemal po całym świecie. Na Islandii pracowała w wytwórni konserw rybnych. W Hongkongu zajmowała stanowisko barmanki. Natomiast w Kanadzie pomagała przy zbiorze jabłek i produkcji syropu klonowego. Ostatecznie wylądowała na Alasce, gdzie przez 10 lat tułała się po kutrach rybackich. W 2003 roku urząd imigracyjny odesłał ją jednak z powrotem do Francji.

Opowieść głównej bohaterki jest łudząco podobna do życia jej twórczyni. Lili jedynie z małą, wojskową torbą wyrusza na Alaskę. Na wyspie Kodiak jako jedyna kobieta zaokrętowała się na kuter rybacki Rebel. Dziewczyna uciekła z Manosque w Prowansji, ponieważ chciała w końcu poczuć, że żyje. Jej prawdziwym marzeniem było prowadzenie życia, jakie zazwyczaj zarezerwowane jest jedynie dla mężczyzn. Zarabiała więc na życie siłą własnych mięśni, a w ramach relaksu włóczyła się z kolegami po knajpach. Przyjaciół znajdowała wśród miejscowych pijaczków. A każdy nowy dzień był nieustającym wyzwaniem. To właśnie tam, na krańcu świata Lili spotkała kogoś, kogo w ogóle nie szukała…

Książkę pt. Wielki marynarz znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!