Warsztat diabła - kup książkę w TaniaKsiazka.pl >>Warsztat diabła to nowość od Jachyma Topola i nie lada gratka dla wszystkich fanów autora. Jeden z najpopularniejszych i najczęściej tłumaczonych czeskich pisarzy w Polsce wydaje nowe dzieło. Książka w oryginale nosi tytuł Citlivý člověk. W języku polskim można ją tłumaczyć jako Wrażliwy człowiek.

Warsztat diabła – kilka słów od autora

Najnowsza książka czeskiego pisarza wzbudza wiele emocji, gdyż jest to powrót po niemal 8 latach. Ostatnim dziełem Jachyma Topola, jakie ukazało się na rynku, było Warsztat diabła z 2009 roku. Sam autor postanowił skomentować ten okres przestoju w pracy tymi oto słowami:

Osiem lat na książkę nie wydaje mi się zbyt długim okresem. Nie czuję się jak fabryka, która musi wypuszczać książki regularnie. Czerpię materiał z normalnego, codziennego życia. Podjąłem wymagającą pracę w bibliotece Václava Havla, dzieci dorastały, dużo podróżowałem. Osiem lat na książkę to moim zdaniem całkiem dobry czas.

Jachym Topol zdążył przyzwyczaić Czytelników do tego, iż w swoich książkach porusza tematy związane z życiem w Pradze. Warsztat diabła przeniesie jednak ich tym razem w nieco inny rejon, a mianowicie do prowincjonalnego miasteczka Sázava. Jest to o tyle wyjątkowe miejsce, gdyż autor spędził w jego pobliżu swoje dzieciństwo.

Nowa książka Jachyma Topola przedstawia życie pewnej koczowniczej rodziny. Ojciec, aktor, ma za towarzyszkę życia nadużywającą alkoholu żonę oraz ich dwójka synów. Przemierzają oni razem Europę do momentu, gdy odnajdują swoje miejsce w Sázavie.

Autor porusza w powieści wiele aktualnych problemów, które trapią dziś nie tylko Czechów, ale także i pozostałych obywateli Europy. Bo kto współcześnie nie rozważa i nie zastanawia się nad problemami wiary, sensu życia, miłości, rodzicielstwa, migracji czy poprawności politycznej? Pomimo poważnej tematyki, autor zapewnia, że to wesoła książka. Pozostaje tylko sięgnąć po najnowsze dzieło Jachyma Topola i wyrobić samemu opinię na ten temat.