Pomysł na prezent

Uwaga: Bestsellery cz. 2 – 3 książki na prezent

Kontynuując wczorajszy wątek, mam dla Was trzy kolejne znakomite propozycje prezentowe. Poniższe książki tyczą się zupełnie różnych tematyk, ale łączy je jedno – to bestsellery, zachwyciły wielu Czytelników i na pewno znajdą się pod choinką w niejednym polskim domu.

Bestsellery

Książki, które przedstawimy poniżej wielu Czytelników czyta z zapartym tchem. Niektórzy mówią, że ciężko było się oderwać, inni przez te bestsellery zarwali noc i ciężko było wstać rano do szkoły bądź pracy.

Przekonaj się sam, czy ciebie też wciągnie taka tematyka. Zapraszamy do lektury, poniżej znajdują się krótkie recenzje. Życzymy miłego czytania.

Bestseller, odsłona 1 – Motywy religijne

Badania wykazują, że książki z motywami religijnymi są bardzo chętnie czytane od wielu, wielu lat. Dlaczego? Może właśnie dlatego, że tak naprawdę nie mamy pewności, czy po śmierci coś jest. Wiele z ankietowanych osób mówi, że coś jest, ale nie wiedzą co. Może to właśnie sprawia, że tak dobrze czyta się tego typu książki. Chyba też jest tak, że gdy mamy coś na wyciągnięcie ręki to nie jest to ciekawe. Natomiast to, co jest mistyczne, niedostępne dla wszystkich, smakuje najlepiej.

KaczkowskiJan Kaczkowski. Życie na pełnej petardzie. Najbardziej lubiany polski ksiądz. Jest ceniony za swoją odwagę, szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak też niewierzących. O sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli przede wszystkim człowiekiem znanym z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie uczęszczał na religię. Gdy odkrył swoje powołanie odrzucili go jezuici. Problemy ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia.

W rozmowie z Piotrem Żyłką ksiądz Jan zdradza źródła pochodzenia swoich nieskończonych pokładów optymizmu. O kościele polskim oraz swoim życiu mówi z ogromną odwagą. Jest to wzruszające świadectwo człowieka, który wie, że może nie pozostało mu wiele czasu.

Bestsellery, odsłona 2: Bestsellerowy mistrz sensacji

Bazar zlych snowBazar złych snów, Stephen King. Trzydzieści pięć lat temu ukazał się pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”. Stephen King olśniewa swoich czytelników tworzeniem krótkiej prozy. W Barze złych snów zebrał trochę najnowszych opowiadań. Każdy jego utwór poprzedzony został niedługim wstępem przedstawiającym jego genezę.

Teksty mają wspólne motywy: czyli zagadnienia życia pozagrobowego, winy, kary, moralności. W kilku opowiadaniach występują postacie, które rozpamiętują swoje zbrodnie, w innych autor pokazuje jak to jest, kiedy ktoś odkryje w sobie nadprzyrodzone moce.

Imponujące, mrożące krew w żyłach opowiadania są jednym z najpiękniejszych darów Kinga dla czytelnika. Wszystkie książki tego autora stały się światowymi bestsellerami. Warto więc do nich zajrzeć.

Bestsellery odsłona 3: W świątecznym nastroju romantycznym

Podaruj mi miloscPodaruj mi miłość, Stephanie Perkins. Jedna ze znanych piosenkarek udaje kogoś innego po to, aby uciec przed sławą. Młodociany przestępca skazany na prace społeczne musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek, jednocześnie zakochuje się w nieodpowiedniej dla siebie osobie. Dziewczyna, która została zaadoptowana przez Świętego Mikołaja zaczyna się zastanawiać, czy dla miłości może opuścić krainę elfów. Nieważne skąd się pochodzi, czy jest się elfem, czy nastolatkiem, warto uwierzyć w magię świąt. Wszyscy pragniemy tego samego, by ktoś podarował nam miłość.