Urodziłem się pewnego błękitnego dnia - kup na TaniaKsiazka.pl

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia to książka, która jest już dostępna na naszym rynku. Ta lektura zainteresuje wszystkich miłośników literatury faktu, pamiętników, a także książek naukowych i popularnonaukowych. Co jest w niej takiego niezwykłego, że już podbiła serca Czytelników na całym świecie i stała się międzynarodowym bestsellerem? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia – pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera

Autor książki, Daniel Tammet, urodził się 31 stycznia 1979 roku, w środę. Właściwie dla zwykłego śmiertelnika nie jest to jakaś nadzwyczajnie ważna informacja. Jednak Daniel cierpi na zespół Aspergera i zaburzenie zwane synestezją. Tym samym widzi on kolory, kształty i faktury liczb. Dlatego data jego urodzin jest niebieska, a cyfry, które ją tworzą, kształtem przypominają gładkie otoczaki.

Bohater, a zarazem autor tej książki potrafi dokonywać obliczeń, których wynik możemy sprawdzić jedynie za pomocą komputera. To właśnie liczby od najmłodszych lat są jego najwierniejszymi przyjaciółmi. Najbardziej lubi cyfrę cztery, podobnie jak on „cichą i nieśmiałą”.

Jednak myli się ten, kto myśli, że Daniel Tammet jest mężczyzną oderwanym od rzeczywistości. Autor opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu. Śmiało pisze o problemach, z którymi styka się na co dzień, jako dorosły człowiek. Prezentowana dziś lektura to nie tylko klucz do niesamowitego umysłu człowieka dotkniętego autyzmem. To także szansa spojrzenia na świat oczami takiej osoby.

Oto jak książkę zachwala The Independent:

Daniel Tammet potrafi wykonywać w pamięci najbardziej złożone obliczenia matematyczne i w tydzień nauczyć się nowego języka. Każdego ranka zjada na śniadanie dokładnie 45 gramów owsianki i zanim wyjdzie z domu, liczy wszystkie rzeczy, które na siebie zakłada. Jego niezwykła książka to poruszające spojrzenie do wnętrza człowieka cierpiącego na niezwykle rzadką i wciąż tajemniczą chorobę.

Książkę pt. Urodziłem się pewnego błękitnego dnia znajdziecie tutaj. Jeśli poszukujecie prawdziwych historii, które poruszą Waszą wyobraźnię i skłonią do refleksji, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie tę pozycję!