Twórczość Wojciecha Młynarskiego to nieoceniona spuścizna kulturowa, którą artysta zostawił po swojej śmierci. Warto tu jednak nadmienić, że to nie tylko teksty znane i powtarzane przez wiele pokoleń Polaków. Michał Nalewski z wydawnictwa Prószyński zaznacza, że istnieje jeszcze wiele tekstów nieznanych szerszej publiczności i nigdy wcześniej niepublikowanych. Wyraził również nadzieję, iż w przyszłości uda się im wydać zbiór wszystkich dzieł Młynarskiego.

Twórczość Wojciecha Młynarskiego – Od oddechu do oddechu

Tymczasem wszystkim zainteresowanym mamy przyjemność przedstawić jedną z najnowszych publikacji pt. Od oddechu do oddechu. Czytelnik znajdzie tu wszystko, za co można pokochać twórczość pisarza. Oryginalny styl, niezwykle lekki i dowcipny opis rzeczywistości pozbawionej sensu. Młynarski bez wątpienia był mistrzem puenty, a teksty pisał dla największych muzyków. Charakterystyczną cechą jego twórczości jest ponadczasowość. Żaden z tekstów, które stworzył, nie tracą na wartości i wciąż są aktualne.

Od oddechu do oddechu to jedno z najpełniejszych wydań, zawierających wiersze i piosenki Wojciecha Młynarskiego. Nie lada gratka dla każdego miłośnika poezji. To bez wątpienia jeden z tych tomów, który warto mieć na swojej półce.

Michał Nalewski, który jest redaktorem ów pozycji, tak oto komentuje projekt:

To najpełniejsze jak do tej pory, choć nadal niekompletne wydanie wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego. Trzeba pamiętać, że to jest książka, która ukazała się po kilku latach milczenia Młynarskiego, poprzedni jego tom wierszy ukazał się niemal dekadę temu. Sama idea książki pojawiła się pod koniec października zeszłego roku.

Książkę Od oddechu do oddechu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!