Trylogia toruńska Małeckiego - wznowienie cyklu o Marku Benerze Trylogia toruńska Małeckiego

Robert Małecki to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy kryminałów. Od momentu debiutu w 2016 roku wręczył nam już aż osiem swoich powieści. I każda z nich zyskała miano bestsellera. Nic w tym dziwnego! Mieszanka ogromnego talentu, błyskotliwości oraz wiedzy nabywanej latami od najlepszych pisarzy (m.in. Katarzyny Bondy i Marcina Świetlickiego) musi owocować wyjątkowymi historiami. Biorąc pod uwagę fakt, jak chętnie czytelnicy kupują książki tego autora, jakiś czas temu Wydawnictwo Czwarta Strona zdecydowało się na wznowienie jego pierwszego cyklu powieści. Trylogia toruńska Małeckiego w nowej szacie graficznej naprawdę pięknie prezentuje się na półkach. Jeśli kolekcjonujesz książki (również) pod kątem fajnych okładek, koniecznie dołącz do swoich zbiorów trzy piękne wydania kryminałów pana Roberta. Nawet jeśli już masz te tytuły w biblioteczce. 😉

Trylogia toruńska Małeckiego Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Trylogia toruńska Małeckiego – wznowienie serii o Marku Benerze

Trylogia toruńska Małeckiego to cykl opowiadający o perypetiach dziennikarza śledczego zatrudnionego w jednej z podupadających, toruńskich gazet. Od końca czerwca możesz ją zamówić w nowej wielobarwnej szacie graficznej, która stoi w kontrze do poprzedniej mrocznej, czarno-białej koncepcji akcentowanej pojedynczym kolorem. Jakie powieści wchodzą w tę serię?

Tom 1. Najgorsze dopiero nadejdzie

Najgorsze dopiero nadejdzie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Najgorsze dopiero nadejdzie, czyli pierwszy tom trylogii toruńskiej Małeckiego to debiutancka powieść pisarza, która nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się w 2016 roku. I właśnie dzięki tej książce poznajemy Marka Benera i, co tu dużo mówić, zaczynamy uwielbiać zarówno samą postać, jak i warsztat oraz styl pisarza. Akcja rozpoczyna się jesienią, w momencie, w którym wspomniany dziennikarz śledczy właśnie się dowiaduje, że po latach „służby” w gazecie, zostaje w niej zwolniony. Przed odejściem dostaje jednak jeszcze jedno zlecenie. Ostatnim z jego reporterskich zadań ma być zbadanie sprawy spalonego domu. Wydawać by się mogło, że to zadanie jak każde inne. Jednak szybko się okazuje, że mocno mu ono zagra na emocjach.

W pożarze zginął bowiem dawny przyjaciel Benera – mężczyzna, który przed laty uwiódł jego narzeczoną. Jego śmierć to jedynie początek… Zrozpaczona kobieta teraz próbuje odnaleźć wsparcie u Marka, ale wkrótce sama znika bez śladu i Bener postanawia ją odnaleźć. Tym samym wplątuje się w kryminalną grę, która nie ma jasno określonych zasad. Główny bohater nie zdaje sobie sprawy, że z pozoru zwykły dzień przerodzi się w walkę o życie i że dotrze do prawdy, która odmieni całkowicie jego życie.

Pierwszy tom trylogii toruńskiej Małeckiego złapiesz w tym miejscu.

Tom 2. Porzuć swój strach

Porzuć swój strach Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Drugi tom trylogii toruńskiej w księgarniach pojawił się rok później, bo w 2017. W powieści Porzuć swój strach po raz kolejny spotykamy Marka Benera, który teraz prowadzi swój własny lokalny tygodnik. Sprawa, którą właśnie się zajmuje, dotyczy zaginionej maturzystki. W toku dziennikarskiego śledztwa poznaje coraz bardziej rodzinę dziewczyny. Im więcej informacji gromadzi na temat Żelaznych, im mocniej wnika w tkankę bliskich zaginionej, tym coraz trudniej mu rozwiązać tę z pozoru prostą zagadkę. Podczas pracy czeka do także mocny wstrząs. Okaże się bowiem, że dziewczyna prawdopodobnie ma coś, co dawno temu należało do jego byłej żony. Świeży trop sprawi, że dziennikarz, chcąc nie chcąc, będzie musiał wniknąć w hazardowe podziemie Torunia. Ale nie tylko. Nie będzie miał innego wyjścia, jak rozgrzebać przeszłość i spojrzeć na nią z większą uwagą. To właśnie tam kryją się najmroczniejsze koszmary. Tylko czytając książkę, dowiesz się, czy będzie miał wystarczająco duży siły, by stanąć oko w oko z tymi demonami.

Porzuć swój strach możesz zamówić na tej stronie.

Tom 3. Koszmary zasną ostatnie

Koszmary zasną ostatnie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ostatni tom trylogii toruńskiej Małeckiego, wydany w 2018 roku nosi tytuł: Koszmary zasną ostatnie. Tym razem Marek Bener podczas śnieżnej zamieci rozpoczyna poszukiwania Jana Stemperskiego. Mężczyzna choruje na depresję i jest ofiarą mobbingu, przez co dziennikarz podejrzewa, że mógł targnąć się na własne życie. Pragnie zatem szybko odnaleźć zwłoki, by po zakończonej sprawie móc poświęcić uwagę swoim własnym problemom. Jakim tym razem? Otóż parę miesięcy wcześniej otrzymał fotografię, która bardzo nim wstrząsnęła. Teraz dostał kolejną i ta również zmiażdżyła go psychicznie. Jedyne, co w tym momencie czuje to ogromne przerażenie i nieopisaną bezsilność. Powinien zebrać w sobie, ponieważ od tego zależy dotarcie do prawdy o losie jego zaginionej żony. Jednak sam już nie jest do końca pewny, czy chce poznać tę prawdę. Czy może lepiej nadal śnić powtarzający się koszmar?

Ostatnia część cyklu o dziennikarzu śledczym z Torunia pt. Koszmary zasną ostatnie – jest dostępna tutaj.

***

Cała wyżej opisana trylogia toruńska Małeckiego o Marku Benerze w nowej szacie graficznej dostępna jest pod tym linkiem.

Czytaj także: