Trylogia Izabeli Janiszewskiej - oscarowe studio z prawami do ekranizacji

Powiedzieć, że jestem szczęśliwa, to nic nie powiedzieć. — Izabela Janiszewska poinformowała o kolejnym sukcesie: sprzedała prawa do ekranizacji swojej debiutanckiej serii kryminalnej z Larysą Luboń i Brunem Wilczyńskim. To znaczy, że jest spora szansa, że pełną napięcia historię, którą znamy z Wrzasku, Histerii i Amoku, obejrzymy w przyszłości w kreacji aktorskiej.

Trylogia Izabeli Janiszewskiej - będzie ekranizacja

Trylogia Izabeli Janiszewskiej — prawa do ekranizacji kupiło oscarowe studio

Nieczęsto zdarzają się tak udane debiuty pisarskie, jak ten Izy Janiszewskiej. Dość wspomnieć o tegorocznej nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru dla Wrzasku, świetnych recenzjach i zainteresowaniu czytelników rosnącym wraz z ukazywaniem się kolejnej części kryminalnej trylogii.

Teraz okazuje się, że intryga i bohaterowie wykreowani przez pisarkę wzbudziły zainteresowanie Opus Film. Spod skrzydeł tego studia wyszły filmy nagrodzone Oscarem – Zimna wojnaIda oraz świetnie oceniane seriale: Edie, Klangor czy Kruk.

Zatem możemy się spodziewać nie tylko przeniesienia historii Larysy Luboń i Bruna Wilczyńskiego na ekran, ale też tego, że będzie to profesjonalna produkcja wysokiej jakości.

Wrzask Izabeli Janiszewskiej - debiut kryminalny

Larysa Luboń i Bruno Wilczyński

Kim są głowni bohaterowie debiutanckiej serii kryminalnej Izabeli Janiszewskiej?

Larysa to zbuntowana dziennikarka śledcza, która z zacięciem i bez instynktu samozachowawczego tropi niesprawiedliwość. Chce obnażyć tych, którzy krzywdzą innych i wymierzyć im karę. Z kolei Bruno to ironiczny komisarz, który ma świetną intuicję i dlatego w swojej pracy jest bardzo skuteczny. Tych dwoje połączy wspólne śledztwo, jak się później okaże — najważniejsze w ich życiach.

Histeria - seria z Larysą Luboń i Brunem Wilczyńskim

W każdym tkwi mrok

Autorka kreśli świetną kryminalną historię, która rozwija się wraz z każdą kolejną książką serii. Mnoży wątki, świetnie buduje i stopniuje napięcie — a to kluczowe dla kryminałów.

Co wyróżnia jej książki spośród innych? Janiszewska poszukuje genezy zła z psychologicznym zacięciem. Bada to, skąd się ono bierze w człowieku. Bo zło w jej książkach nie dotyczy bezwzględnie antagonistów. Nawet Ci mają w sobie coś dobrego. Z kolei protagoniści nie są kryształowi, nie zawsze są etyczni.

Cierpienie, krzywda, wewnętrzny wrzask — te można przypisać najważniejszym postaciom z trylogii Izabeli Janiszewskiej. Dlatego od jej książek tak trudno się oderwać.

Amok - finał świetnej serii kryminalnej Izabeli Janiszewskiej

Wrzask, Histeria, Amok — kiedy ekranizacja

Sprzedanie praw do książek to zaledwie pierwszy krok do ekranizacji. W końcu musi jeszcze powstać scenariusz. Trzeba wybrać obsadę. Już nie wspominając o samych zdjęciach i późniejszym montażu. Na pewno sporo wody jeszcze w Wiśle upłynie, zanim będziemy mogli obejrzeć efekt finalny.

Zatem jeżeli jeszcze nie czytaliście trylogii kryminalnej Izabeli Janiszewskiej, to macie czas, żeby nadrobić zaległości. Książki znajdziecie w tym miejscu.

Bardzo cenię tę serię i już nie mogę się doczekać jej ekranizacji.

Sprawdź też: