Top 6 świątecznych książek

Top 6 świątecznych powieści to zestawienie, w którym znajdziecie najpopularniejsze książki z tematyką świąteczną. Powieści, które dziś prezentujemy, zdobyły największe uznanie czytelników i w błyskawicznym tempie zyskały status świątecznych hitów. Są tu oczywiście publikacje rodzime, jak i zagranicznych autorów. Jedno jest pewne. Jeśli uwielbiacie historie pełne ciepła i nadziei, trafiliście idealnie. Wśród proponowanych przez nas książek znajdziecie romanse współczesne, książki obyczajowe, a nawet nieco pikantniejszą historię. Jesteście gotowi? W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak zaprezentować wam najpopularniejsze świąteczne tytuły.

Top 6 świątecznych powieści

Świąteczne drzewko życzeń - sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 6 świątecznych powieści – Świąteczne drzewko życzeń

Główną bohaterką książki jest Jenna, która zdecydowała się na adopcję Reilly’ego. Przy podjęciu tej decyzji przyświecał jej jeden cel – zapewnić chłopcu bezpieczeństwo i najlepsze możliwe warunki rozwoju. Wraz z synem przeprowadzają się do małego miasteczka, położonego w górach. Ponieważ bohaterka ucieka przed trudną przeszłością i chce zacząć wszystko od nowa. Jednak jest coś, co ją zasmuca. To życzenie świąteczne Reilly’ego, który pragnie mieć też ojca. A tego Jenna nie może spełnić. W związku z tym chłopiec bierze sprawy w swoje ręce i nieoczekiwanie dzwoni pod numer, który w jego mniemaniu jest numerem Świętego Mikołaja. Telefon odbiera Devin, który szybko nawiązuje nić porozumienia z chłopcem i postanawia mu pomóc…

Top 6 świątecznych powieści – Iskierka nadzieiTop 6 świątecznych powieści – kup na TaniaKsiazka.pl

W tej historii bohaterów jest wielu. Tomek, który chodzi do szkoły i wyręcza zapracowaną mamę w domowych obowiązkach. Błażej, który właśnie pogubił się na życiowej drodze oraz starsza kobieta, mieszkająca w letniskowym domku, kiedy za oknem pojawiają się siarczyste mrozy. Wszyscy okazują się połączeni magiczną nicią przedświątecznych wydarzeń. To ciepła opowieść o tym, że warto mieć nadzieję na lepsze jutro. Poza tym to również historia pełna radości, ale i z odrobiną smutku, udowadniająca jednak, że wystarczy drobny gest, aby wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

Top 6 świątecznych powieści – Wszystko, czego pragnę w te święta

Wszystko, czego pragnę w te święta - kup na TaniaKsiazka.plEwa to prawdziwa kobieta sukcesu. W wieku 30 lat ma własne mieszkanie w centrum Poznania, które kupiła bez kredytu oraz modny samochód. Do tego jest właśnie na szczycie swojej kariery. Jednak osiągnięcie tego wszystkiego kosztowało ją rezygnację z życia towarzyskiego, a co za tym idzie, randkowania. W związku z tym nie ma partnera ani bliskich przyjaciół z powodu chronicznego braku czasu, a swoje życie uważa za nudne.

Wszystko zmienia się, gdy Ewa podczas wyjazdu w rodzinne strony w domu rodziców poznaje tajemniczego mężczyznę, który jest diabelsko przystojny i irytujący zarazem. Bruno, bo tak ma na imię, sprawia, że kobieta odkrywa w sobie cechy, o których istnieniu nie miała pojęcia.

Top 6 świątecznych powieści – Uśmiech losu

Główną bohaterką tej powieści jest Natalia, która ma jedno, największe marzenie, chce zostać matką. Jednak wie, że nigdy nie uda się jej goUśmiech losu - kup na TaniaKsiazka.pl spełnić. A przez to nie potrafi cieszyć się wielką, niezwykłą miłością, jaką obdarza ją Damian. Tym samym nad ich związek nadciągają burzowe chmury. Czy bohaterce, która straciła już wszelką nadzieję, uda się uratować miłość?

Zrozpaczona dziewczyna w wigilijny wieczór ucieka. Na drodze jej planów staje jednak porzucony w lesie, bezbronny pies. Natalia za wszelką cenę chce ocalić życie Belli. W związku z tym zabiera ją do Dworu Marcinki, gdzie rozbrzmiewają dziecięce głosy, a w kuchni unosi się zapach wigilijnych potraw. W progu domu pojawia się też Bartosz, którego serce pełne jest tęsknoty za czymś, co nagle i bezpowrotnie stracił…

Top 6 świątecznych powieści – Uwierz w Mikołaja

Top 6 świątecznych powieści - kup na TaniaKsiazka.plAgnieszka, pragnie spędzić Wigilię z babcią. Jednak starsza kobieta ma zupełnie inne plany. Kobieta zupełnie nie godzi się z decyzją seniorki, a w związku z tym jedzie do jej domu, położonego w samym środku lasu. Kiedy przybywa na miejsce, okazuje się, że kobiety tam nie ma. Jest też pięcioletnia Zosia, która marzy o choince tak ogromnej, jak ta z centrum handlowego. A do tego chciałby, aby znalazło się pod nią mnóstwo prezentów. Jednak tym razem Wigilia dziewczynki zapowiada się zupełnie inaczej.

Policjant Robert godzi się na służbę w święta. Ponieważ wszyscy mają rodziny, a on jest samotny. To oczywiste, że przecież może się poświęcić w ten jeden dzień w roku.

Jest jeszcze pewien starszy pan z długą siwą brodą, który tego wieczoru również będzie sam. Jednak w ogóle nie przeszkadza mu ten stan rzeczy. Ponieważ jest przekonany, że lubi samotność, a ludzi lubi tylko z daleka. Jego żona natomiast ma aż nadto towarzystwa zwariowanych pensjonariuszy pewnego domu opieki.

Top 6 świątecznych powieści – Tylko raz w rokuTop 6 świątecznych książek – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ela nie ma lekko, musi się bowiem mierzyć z problemami rodzinnymi. Rozstanie rodziców i choroba mamy skutecznie przesłaniają jej myśl o tym, że jeszcze kiedyś będzie dobrze. Natomiast Kamil stawia czoła zaborczej matce, która jednego jest pewna – jej syn zasługuje na kogoś lepszego. Zwłaszcza gdy otwierają się przed nim drzwi do międzynarodowej kariery. Poza tym piękna i dobrze sytuowana córka przyjaciół robi do niego słodkie oczy.

Co roku, w Wigilię, Ela i Kamil wracają jednak myślami do miejsca, w którym spotkali się po raz pierwszy. Choć oboje nigdy wcześniej nikogo tak nie kochali, ich uczucie może się okazać nie dość silne w starciu z prozą życia i uprzedzeniami.