Tom Clancy to autor, o którym ostatnio jest bardzo głośno. A wszystko za sprawą kultowej serii o przygodach Jacka Ryana. Powieści autora zaliczane do literatury sensacyjnej cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ obecnie trwają prace nad ich ekranizacją. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym. Teraz zaś mamy kolejne, dobre informacje dla wszystkich, którzy czekają na tę produkcję z niecierpliwością.

800px-abbie_cornish_tiff_3_2012

Tom Clancy i bohaterowie jego zekranizowanej powieści

Znamy już kilka nazwisk, oprócz Johna Krasinskiego, które zostaną obsadzone w głównych rolach. I tak, do aktora ma dołączyć Abbie Cornish, która zagra główną kobiecą rolę w serialu Jack Ryan. Aktorka na koncie ma sukces związany z uczestnictwem w takich projektach jak Salto czy RoboCop. W najnowszym serialu wcieli się w postać Cathy Mueller. Jest to lekarka, która specjalizuje się w chorobach zakaźnych. I oczywiście, stanie się również obiektem zainteresowania głównego bohatera. Nad przebiegiem prac na planie oraz zarządzaniem budżetem, ludźmi i odpowiednimi poprawkami czuwać będą Carlton Cuse, znany głownie z roli w popularnym serialu Lost, a także Graham Roland.

Czego zaś można spodziewać się po samym serialu? Jak zapowiadają producenci ma być to uwspółcześniona wersja serii stworzonej przez Toma Clancy’ego. A ponieważ przygody Jacka Ryana rozpoczyna powieść Polowanie na czerwony październik to widzowie będą mieli okazję zobaczyć walkę z terrorystami, zamiast z wrogiem – Rosją.

Przypominamy, że za projekt odpowiada Paramount TV. Zaś premiera przewidziana jest na 2017 rok. Czekamy z niecierpliwością a wy? Aby umilić wam ten czas oczekiwania, proponujemy zapoznanie się z powieściami autorstwa Toma Clancyego.

Książki Toma Clancy’ego znajdziecie tutaj.