To, co zostawiła - kup na TaniaKsiazka.pl

To, co zostawiła to niezwykła książka, która każdego odbiorcę skłoni do refleksji. Refleksji nad tym, jakie tajemnice może skrywać z pozoru przeciętny, szary człowiek. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tą historią, już nigdy nie spojrzycie obojętnie na mijającego Was nieznajomego. Koniecznie przekonajcie się sami!

 To, co zostawiła – w obronie bliskich

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele jest w stanie zrobić człowiek, by chronić tych, których kocha? A może już to wiecie?

Matka Izzy Stone pewnej nocy zastrzeliła swojego śpiącego męża. Choć od zdarzenia minęło już dziesięć lat, córka do tej pory nie potrafi wybaczyć tego kobiecie. Przez ten czas ani razu nie odwiedziła rodzicielki w więzieniu. A kiedy sumienie powoli próbuje dojść do głosu, dziewczyna usprawiedliwia się faktem, że matka bez wątpienia jest obłąkana. Obecnie siedemnastoletnia Izzy przebywa w rodzinie zastępczej i próbuje prowadzić normalne życie nastolatki. Wszystkie siły angażuje w pomoc zastępczym rodzicom w sprzątaniu lokalnego muzeum, gdzie pracują.

Pewnego dnia dziewczyna natrafia przypadkiem na bardzo stary stos nieotwartych listów. Jak się okazuje, wśród porzuconych i zapomnianych przedmiotów bohaterka odnajduje wiadomości, rzucające zupełnie nowe światło na sprawę jej mamy.

Jest rok 1929. Osiemnastoletnia Clara Cartwright czuje się rozdarta na pół. Z jednej strony musi być posłuszna wobec surowych rodziców. Z drugiej zaś ciągnie ją w stronę włoskiego imigranta, w którym się zakochała. Kiedy w końcu Klara oznajmia ojcu, że nie ma zamiaru wstępować w zaaranżowane małżeństwo, mężczyzna wpada w furię. W wyniku emocji zsyła córkę do kosztownego ośrodka dla obłąkanych. Niestety płynność finansowa rodziny Cartwright nie trwa zbyt długo. Z powodu krachu finansowego mężczyzna traci cały majątek i nie stać go dłużej na opłacanie pobytu córki w placówce. Tym samym Clara zostaje skazana na pobyt w publicznym przytułku.

Po odkryciu tej historii Izzy zaczyna mieć poważne wątpliwości, co do słuszności swojego postępowania wobec matki. Bo skoro Clara wylądowała w ośrodku, będąc przy zdrowych zmysłach, to może i na zachowanie jej matki istnieje jakieś wytłumaczenie?

Książkę pt. To, co zostawiła znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!