Thrillery i Kryminały 2018

Rok 2018 został już rozmieniony na drobne, a wraz z jego początkiem wyłoniło się kilka niesamowitych kryminalnych i sensacyjnych zapowiedzi wydawniczych. Sprawdźcie, jakie thrillery i kryminały 2018 pojawią się na polskim rynku na początku tego roku. Wśród nich niesamowicie wyczekiwana przez fanów kolejna książka od B. A. Paris i mroczne… Tkanki.

Grzesznica - kup na TaniaKsiazka.pl

Thrillery i Kryminały 2018: Grzesznica Petra Hammesfahr. Premiera: 30 stycznia

Serial na podstawie tej książki był nominowany do tegorocznych Złotych Globów. Jej bohaterką jest kobieta, która dla wielu ludzi może wydawać się szalona. Wyobraziła sobie, że mogłaby z martwym mężczyzną zamieszkać na dnie zbiornika wodnego wśród wodorostów i morskich stworzeń. Niespodziewanie zabija na plaży człowieka. Czy to wszystko może składać się na niepoczytalność, czy jednak za tymi wydarzeniami kryje się jakaś głębsza prawda? W adaptacji wystąpiła fenomenalna Jessica Biel.

Powiązane: ZŁOTE GLOBY 2018 – KTÓRE SERIALE I FILMY NA PODSTAWIE KSIĄŻEK UZYSKAŁY NOMINACJE I WYGRAŁY NAGRODY?

Thrillery i Kryminały 2018: Kobieta w oknie A. J. Finn. Premiera: 31 stycznia

O tej książce już jest bardzo głośno. Tytuł spodoba się przede wszystkim fanom Dziewczyny z pociągu. Bohaterką jest Anna Fox, kobieta, której życie stało się niezwykle smutne, kiedy straciła praktycznie wszystko, co miało dla niej sens. Nie ma już ani rodziny, ani pracy, ani zdrowia. Jedyne, co jej zostało to okno, przez które może podglądać sąsiadów. Jej uwagę szczególnie zwraca jedna rodzina. Kiedy kobieta staje się przypadkowym świadkiem pewnego zdarzenia, już wie, że czasami lepiej zasłonić zasłony.

Thrillery i Kryminały 2018: Nieodnaleziona Remigiusz Mróz. Premiera: 31 stycznia

Kolejna książka króla polskich kryminałów, który nie zwalnia tempa. Tę książkę poleca nawet sama fenomenalna Tess Gerritsen.

Remigiusz Mróz nie lubi zamykać się w wygodnych i znanych gatunkach, znowu sięga po coś nowego – thriller psychologiczny. Ta historia opowiada o zdarzeniach z życia Damiana Wernera. Mężczyzna przez 10 lat nie mógł zapomnieć swojej narzeczonej, która w tajemniczych okolicznościach zniknęła z jego życia. Pewnego dnia na serwisie Spotted ktoś zamieszcza jej zdjęcie i wyraźnie jej szuka. Czy jest szansa na odnalezienie kobiety, czy to naprawdę ona? I najważniejsze, czy Damian naprawdę wiedział o niej wszystko?

Thrillery i Kryminały 2018: Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy Fiona Sussman. Premiera: 2 lutego

Ta książka przedstawia spojrzenie na tę samą zbrodnię z dwóch stron barykady: ofiary i sprawcy. Ona tej nocy straciła najbliższych, on tej nocy jej ich odebrał. Ona musi zacząć żyć na nowo, on poznał realia życia w więzieniu. Czy los ponownie ich ze sobą połączy, czy znowu w równie tragicznych okolicznościach? Ta opowieść to coś więcej niż zbrodnia i kara, ofiara i sprawca, to opowieści o winie i jej zadośćuczynieniu, o powodach i o stracie. Ale jest to także podróż na Nową Zelandię, do świata, tak innego od tego, który znamy. Musicie sięgnąć po te niesamowitą książkę!

Thrillery i Kryminały 2018: Na skraju załamania B. A. Paris. Premiera: 15 luty

Na tę książkę czekało pokaźne grono fanów bestsellera Za zamkniętymi drzwiami, który był jedną z najczęściej kupowanych w Polsce książek w zeszłym roku. Czy kolejny tytuł B. A. Paris powtórzy sukces poprzedniej książki? Ta historia opowiada o koszmarze, którego doświadczyła Cass Anderson. Kobieta pewnego dnia nie zatrzymała się, żeby sprawdzić, czy osoba siedząca w samochodzie na skraju lasu nie potrzebuje pomocy. Od tamtej pory jej życie staje się prawdziwą udręką. Ktoś do niej dzwoni, a ona nie potrafi przypomnieć sobie najprostszych rzeczy. Jednak pamięta dobrze, twarz tej kobiety z samochodu, która jak się okazało, jest już martwa.

Thrillery i Kryminały 2018: Tkanki Dominika Van Eijkelenborg. Premiera: 16 lutego

Czy serce dawcy może “żyć” własnym życiem w ciele biorcy? Czy przeszczepiony organ może zmienić osobowość osoby, do której trafił? Tkanki to historia, która zmrozi krew w Waszych żyłach i nie przypadkiem odnoszę się tutaj do naszej anatomii. Serce, które otrzyma Evi Brouwer, nie będzie zwyczajne. Pobrane z ciała dziewczyny, która zginęła w wypadku samochodowym, wydaje się mieć problem z adaptacją w nowym organizmie. Evi zaczynają dręczyć tajemnicze sny i z dziewczyną wyraźnie zaczyna dziać się coś złego. Czy jej matce uda się ją uratować?

Sprawdźcie te niesamowite styczniowe i lutowe zapowiedzi. Którą macie na oku?