The Testaments na ekranach

The Testaments na ekranach to nie lada gratka dla wszystkich miłośniczek twórczości Margaret Atwood. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbicielki serialu, który powstał na podstawie książki Opowieść podręcznej. Ponieważ The Testaments to kontynuacja tej wstrząsającej, bestsellerowej historii. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież serial już dawno biegnie swoim torem, ponieważ producentom skończył się książkowy materiał. To prawda. Jednak teraz okazuje się, że MGM i Hulu wykupiły prawa do ekranizacji The Testaments. I trwają już rozmowy jak zamienić prozę w ekranową kontynuację popularnego serialu.

The Testaments na ekranach

The Testaments na ekranach – kilka słów o powieści

The Testaments Margaret Atwood

Żródło: books.google.com

Akcja wspomnianej książki toczy się 15 lat po zakończeniu wydarzeń z Opowieści podręcznej. Jest to historia o pokłosiu walki kobiet z Republiką Gilead. Poza tym narracja jest tu prowadzona aż z trzech perspektyw. Na wydarzenia spojrzycie oczami bohaterki wychowanej i dorastającej w Gilead, imigrantki, której udało się w młodym wieku uciec do Kanady, a także znanej z Opowieści podręcznej Ciotki Lidii.

Książka właśnie trafiła do sprzedaży na rynek brytyjski. Poza tym znalazła się już również na krótkiej liście tytułów nominowanych do nagrody Bookera. Kiedy historia będzie dostępna na polskim rynku? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Jeśli jednak się to zmieni, od razu damy Wam znać.

Zanim jednak widzowie będą mogli zapoznać się z najnowszą ekranizacją, Hulu musi zakończyć prace nad czwartym sezonem serialu, który już zapowiedzieli. Fani mogą być jednak spokojni, ponieważ Atwood pozostaje konsultantką i współproducentką cyklu. W związku z tym możecie być pewni, że wszystko będzie się zgadzać zarówno w fabule powieści pisarki, jak i nadchodzącej produkcji telewizyjnej.

Przypominamy, że trzeci sezon Opowieści podręcznej już od czerwca tego roku jest dostępny na HBO GO. Koniecznie dajcie nam znać, czy oglądacie ten serial i jakie są Wasze wrażenia!

Natomiast wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książką Opowieść podręcznej, odsyłamy tutaj. Poniżej zaś prezentujemy zapowiedź trzeciego sezonu serialu.