20th Century Fox już w minionym roku zapowiedziało nową produkcję, która ma być ekranizacją komiksu ze świata X-Men. Najistotniejszy jest fakt, że ma to być horror i  ma być kolejnym filmem z kategorią wiekową R po Deadpoolu i Loganie. The New Mutants zaskakują mrocznym klimatem i niezwykłą historią. Co więcej zapowiadany obraz ma odejść od typowego kina akcji z masą efektów specjalnych, do których przyzwyczaiły nas dotychczasowe produkcje superbohaterskie, a autentycznie wystraszyć. Interesujący pomysł i na pewno świeże podejście do tematu. Jednak czy wypali?

The New Mutants

Źródło: www.filmweb.pl

The New Mutants – Asylum?

Film opowiadać ma historię piątki mutantów, którzy dopiero odkrywają swoje zdolności. Przetrzymywani są wbrew swojej woli w miejscu wyglądającym na szpital psychiatryczny, gdzie tajemnicza pani doktor prowadzi obserwacje i  badania. Wszystko wskazuje jednak, że nie są tam sami, że działają tam inne moce niż ich własne. Będą musieli więc stawić czoła nie tylko własnym lękom i bolesnej przeszłości.

W filmie The New Mutants pojawią się, takie postacie jak Wolfsbane (Maisie Williams), Magik (Anya Taylor-Joy), Cannonball (Charlie Heaton), Sunspot (Henry Zaga) oraz Danielle Moonstar (Blu Hunt). Jest to skład najmłodszej klasy Profesora Xaviera. Fani zastanawiają się czy nie jest to przypadkiem zapowiedź kolejnego resetu uniwersum i czy w planach nie ma nowego filmu o najbardziej rozpoznawalnej drużynie, a więc Jean Grey, Cyclopsie, Bestii, Ice Manie i Angelu. Osobiście nie sądzę, uważam raczej, że jeżeli coś się pojawi to raczej z innej linii czasowej, jak choćby X-Men: Przeszłość, która nadejdzie.

W sieci pojawia się również coraz więcej doniesień o spin offach przygód mutantów, choć nie otrzymujemy zbyt wiele konkretów to najwięcej związanych jest z ekranizacją sequela X-Men: Age of Apocalypse – Dark Phoenix. Wspaniałe plakaty z płonącymi włosami Sophie Turner pokazują, że to nie tylko plotki.

Garść informacji o New Mutants

Reżyserią ekranizacji zajął się Josh Boone, który wspólnie z Knate Gwaltney, Scottem Neustadterem i Michaelem H. Weberem stworzył również scenariusz produkcji.

Zapowiedzi The New Mutants prezentują się na prawdę obiecująco i jestem bardzo ciekawy jak będzie to finalnie wyglądało. Reżyser filmu w jednym z wywiadów potwierdził, że jego film będzie częścią uniwersum X-Men. Nie zdradza w jaki sposób, ale zapowiada że nowi mutanci w istotny sposób wpłyną na historię w kolejnych produkcjach z cyklu. Zastanawiam się czy pozostałe obrazy również będą miały ponury klimat i kategorię wiekową R.

The New Mutants swoją premierę mieli mieć 13 kwietnia 2018 roku. Niestety ostatnie doniesienia zza wielkiej wody mówią, że nastąpi duże opóźnienie filmu i możemy się go spodziewać dopiero za rok – 22 lutego 2019 roku. Według znalezionych przeze mnie informacji może to być celowy zabieg studia 20th Century Fox i ma napędzać hype związany z tą ekranizacją. Inne wzmianki piszą, że chodzi o nie wypuszczanie kolejnego filmu przed emisją Deadpoola 2. Czy to znaczy, że będzie między nimi jakieś powiązanie? Mam nadzieję, że koniec końców film pojawi się wcześniej, a tymczasem czekam na kolejne zwiastuny.

Jeśli zainteresowały Cię historie bohaterów ze świata X-Men Marvela sięgnij również po inne komiksy, np. z serii Marvel Now. Gorąco polecam!