Ciekawostki o książkachErotyki

Technologia VR w drugiej, filmowej odsłonie “Greya”, czyli z Christianem i Aną w jednym pokoju…

Film Ciemniejsza strona Greya nadchodzi wielkimi krokami (premiera, luty 2017). Tymczasem reżyser tego obrazu poinformował, że powstanie “wirtualna” wersja niektórych scen z tej części serii. Widz będzie miał wrażenie, że “występuje” w filmie, co w przypadku erotycznej trylogii E.L. James może budzić wiele emocji…

Jak podaje Deadline, w kolejnej odsłonie filmowej adaptacji słynnych erotyków Ciemniejszej stronie Greya zostanie wykorzystana technologia VR (virtual-reality). Dzięki niej widz staje się “uczestnikiem” oglądanych scen. Jest to jedna z najszybciej galopujących technologii na świecie. VR obecnie od kilku miesięcy święci trumfy w… filmach dla dorosłych.

Ciemniejsza strona Greya

Film Ciemniejsza strona Greya w wersji DVD dostarczy wielu… nietuzinkowych wrażeń.

Tak, powstały dodatkowe materiały marketingowe z planu zdjęciowego do 'Ciemniejszej strony Greya’ które były kręcone po dniu zdjęciowym. Aktorzy zostali na planie i kręcili sceny w warunkach VR. – powiedział reżyser filmu, James Foley.

Foley, poinformował podczas konferencji w Paramount, że sceny do najnowszego filmu Ciemniejszej strony były kręcone podwójnie. Aktorzy zostali na planie, po nakręceniu scen do wersji kinowej hitu, aby “dokręcić” sceny na potrzeby VR. Oczywiście wykorzystanie tej technologi nie będzie miało zastosowania podczas seansu kinowego (co nie jest wcale takie złe 🙂 ), ponieważ trudno sobie wyobrazić, co działoby się w kinie… Z “dobrodziejstw” technologii virtual-reality będą mogli korzystać widzowie, którzy zakupią film w wersji Blu-ray i DVD i “przeżywać” film dosłownie w zaciszu swojego pokoju.

Sceny na potrzeby VR są kręcone w przestrzeni 360- stopniowej. Widz ma wrażenie, że sam jest uczestnikiem przedstawianych w filmie wydarzeń lub może “podglądać” konkretne sceny z lepszej perspektywy. Niewątpliwie ta technologia jest przyszłością kina i wnosi zupełnie nową jakość w multimedialnej rozrywce.

W przypadku Ciemniejszej strony Greya reżyser nie powiedział, czy sceny VR będą dotyczyły scen erotycznych. Powiedział tajemniczo, że będzie można zobaczyć dużo ciekawej “akcji”. Jak zauważają niektórzy dziennikarze, prawdopodobnie nie będą to sceny walki czy pościgów samochodowych. 🙂 Jednak trzeba zaznaczyć, że raczej nie będą to także gorące sceny łóżkowe, gdyż jak powiedział Foley, technologia VR w tym przypadku została wykorzystana w materiałach promocyjnych.
Podczas konferencji reżyser dodał także, że jego zdaniem kinematografia przeniesie się do technologii VR, która pozwala znacznie “rozszerzyć język wizualny obrazu”. Dodał także, że materiały, które zostały nakręcone w tej technologii “expanded my brain”.

Film Ciemniejsza strona Greya – zgodnie z “życzeniem” fanów

Co ciekawe, wielu fanów serii “przewidziało” lub chciało, aby możliwość bliższego przeżywania tej historii była bardziej realna i jeszcze bardziej seksowna podczas oglądania filmu. Wielu z nich mówiło, że chciałoby móc znaleźć się w tym samym pokoju (czerwonym?) lub w sypialni z bohaterami filmu… hmm. 🙂

Foley będzie lepszy od Taylor-Johnson?

Jakkolwiek Foley jest otwarty na nowe technologie, podkreślił również, że zawsze bardziej będzie sobie cenił czynnik ludzki niż technologiczny. Powiedział, że dobierając zespół ludzi bierze pod uwagę nie tylko umiejętności techniczne, ale także to, co gra w ich sercach i duszy.

Foley nie kręcił pierwszej części Greya. Dyrektorem 50 twarzy była Sam Taylor-Johnson. Foley nakręci drugą i trzecią część serii. Premiera filmu jest przewidziana na walentynki 2017 roku.

Czy Waszym marzeniem także było znalezienie się w “samym centrum wydarzeń” i w realnej rzeczywistości głównych bohaterów filmu? Nie musicie odpowiadać na głos. 🙂

Film 50 twarzy Greya zarobił na całym świecie 571 mln dolarów. W chwili obecnej E.L. James pracuje nad drugą książką z perspektywy Christiana.