Skandynawia cały czas nas zachwyca. To dlatego czerpiemy z niej pełnymi garściami i nawet nie zdajemy sobie z tego do końca sprawy. To kraina szczęśliwych ludzi. Zatem nic dziwnego nie ma w tym, że to właśnie kraje skandynawskie zajmują czołowe miejsca w World Happiness Report, rankingu ONZ.

Mając wokół siebie ludzi przepracowanych, smutnych, depresyjnych i  narzekających zaczynamy się zastanawiać nad tym, gdzie tkwi sekret Skandynawów? Czy bycia szczęśliwym można się nauczyć? Gdzie szukać harmonii? Przygotowałam dla Was zestawienie książek, w których z pewnością znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Szczęście po skandynawsku. Czy można się go nauczyć?

Żyj przytulnie Melissa Alvarez. Premiera: 16.01.2019

Szczęście po skandynawsku. Czy można się go nauczyć? Odpowiednie książki znajdziesz w TaniaKsiazka.pl >>Na początku zestawienia chcę koniecznie zwrócić Waszą uwagę na poradnik do Wydawnictwa Kobiecego, który już niedługo pojawi się na półkach księgarń. A to dlatego, że jestem przekonana, że ta książka jest pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów tematu poszukiwania harmonii w życiu. 🙂

Bo czym jest przytulność? To nie tylko odpowiedni wystrój wnętrza, ale przede wszystkim poczucie komfortu, które budują ciepłe relacje międzyludzkie. Autorka odkrywa przed czytelnikami sztukę przytulnego życia i podpowiada, jak przytulność celebrować każdego dnia, żeby być szczęśliwym.

Książkę można już dziś zamówić tutaj.

Lagom. Szwedzki sekret dobrego życia Lola A Kerström

Szczęście po skandynawsku. Czy można się go nauczyć? Odpowiednie książki znajdziesz w TaniaKsiazka.pl >>Lagom to szwedzka zasada umiaru. To wyjście z założenia, że ani ci – co mają za mało, ani ci – co mają za dużo, nie są szczęśliwi. Bo sekretem jest harmonia i właściwa proporcja oraz czerpanie radości z małych rzeczy. Toteż warto pielęgnować związki i okazywać szacunek sobie i innym.

Ta książka jest właśnie o tym, jak  nauczyć się stosowania zasady lagom. Publikację znajdziecie w tym miejscu.

 

Skandynawski sekret Bertil Marklund

Szczęście po skandynawsku. Czy można się go nauczyć? Odpowiednie książki znajdziesz w TaniaKsiazka.pl >>Autor, lekarz medycyny, Bertil Marklund, zgłębiał mądrość Skandynawii i w tej książce dzieli się nią z czytelnikami.

Ta publikacja jest oparta na ponad czterdziestu latach obserwacji, które zebrał podczas praktyki lekarskiej. Przekonuje w niej, że to w jaki sposób o siebie dbamy, to jak żyjemy, wpływa nie tylko na zdrowie, ale też na jakość i długość życia. Pokazuje, że przykładanie wagi do zdrowia i harmonii wydłuża życie. Co więcej, daje wiele rad, które z łatwością można zastosować.

Książka Skandynawski sekret jest tutaj.

Hygge. Klucz do szczęścia Meik Wiking

Szczęście po skandynawsku. Czy można się go nauczyć? Odpowiednie książki znajdziesz w TaniaKsiazka.pl >>Autor jest dyrektorem Instytutu Szczęścia w Kopenhadze.

Hygge to duńskie słowo, które nie ma polskiego odpowiednika. To pozytywne uczucie błogostanu, które Cię przepełnia w chwili ciepła, szczęścia i komfortu. Autor opowiada o tym, dlaczego Duńczycy są tak szczęśliwi. Skąd wynika ich dobre samopoczucie? Żyją wolniej, ważne jest dla nich spędzanie czasu z bliskimi i starają się to robić jak najczęściej, ponadto potrafią cieszyć się z małych rzeczy.

Dzięki tej książce można zarazić się filozofią hygge. Znajdziesz ją tutaj.

Lykke. Po prostu szczęście Meik Wiking

Szczęście po skandynawsku. Czy można się go nauczyć? Odpowiednie książki znajdziesz w TaniaKsiazka.pl >>Skoro już znamy hygge, to najwyższy czas na  lykke.

Lykke to umiejętność zachowania harmonii, równowagi między życiem zawodowym, a osobistym. A to domena nie tylko Duńczyków. Francuzi celebrują czas wspólnych posiłków, Hiszpanie zarażają serdecznością, a Holendrzy pielęgnują relacje sąsiedzkie. To zbiór inspiracji, które mogą być bazą na przyrządzenie własnego przepisu na szczęście.

Tę książkę możecie znaleźć w tym miejscu.

W każdej z tych publikacji znajdziecie wskazówki dotyczące tego, jak żyć szczęśliwie i jak nauczyć się czerpania radości z codzienności. To przepisy na to, jak żyć harmonijnie w otoczeniu bliskich, jak stworzyć wokół siebie aurę przytulności i cieszyć się nią. Jestem pewna, że to rady, które mogą przydać się dla wielu z nas. Dlatego zachęcam Was do sięgnięcia po te książki.

A może macie własne recepty na szczęście?