Szczegóły prequela Gry o tron

Szczegóły prequela Gry o tron właśnie ujrzały światło dzienne za sprawą samego George’a R. R. Martina. Tym samym fani twórczości pisarza, jak i  serialu, mają sporo powodów do zadowolenia. Poza tym, co wiemy już za sprawą krótkiego opisu producentów, na jaw wychodzą nowe informacje. Jesteście ciekawi, czego można się spodziewać po najnowszym projekcie serialowym, który po raz kolejny przeniesie widzów do fantastycznego świata smoków i wilkorów? Koniecznie czytajcie dalej, żeby dowiedzieć się więcej!

Szczegóły prequela Gry o tron

wikipedia.org

Szczegóły prequela Gry o tron

To w rozmowie z Entertainment Weekly pisarz chętnie zdradził nieco więcej szczegółów, które dotyczą prequela Gry o tron. Warto tutaj wspomnieć, że HBO zamówiło na razie jeden odcinek wspomnianego projektu. Akcja ma przenieść widzów pięć tysięcy lat przed powieściowymi wydarzeniami. Oto co do powiedzenia w tej sprawie ma sam autor:

Było siedem królestw w Westeros w czasie podboju Aegona. Ale jeśli cofniemy się w czasie, ich liczba urośnie do dziewięciu, a potem do dwunastu, aż wreszcie dobije do setki niewielkich krajów. I to właśnie ten okres zobaczymy. Będą też Biali Wędrowcy – czy raczej »Inni«, jak nazywam ich w książkach. Widzowie nie będą jednak śledzić perypetii Lannisterów, którzy nie są tak starym rodem, jak Starkowie. Casterly Rock będzie siedzibą innej rodziny – Casterlych, której zamek zawdzięcza swą nazwę. Nie zabraknie również fantastycznych zwierząt, takich jak wilkory, mamuty. Westeros będzie dziką krainą, przez co może przypominać nawet Dziki Zachód.

To jednak nie wszystko, ponieważ Martin odniósł się również do samych postaci i aktorów, którzy mieliby wcielić się w ich role. Jak zaznacza pisarz w przypadku tej produkcji, podobnie jak w Grze o tron, trudno liczyć na jedną, główną rolę:

Zawsze były nominacje do kategorii drugoplanowych, bo serial tworzył cały zespół. Myślę, że to będzie prawdziwe także, jeśli chodzi o ten serial. Nie mamy ról przodujących, ale cały zespół.

Szczegóły prequela Gry o tron – kilka dodatkowych informacji

Na razie nie znamy oficjalnego tytułu produkcji, a jedynie jego roboczą wersję, która brzmi Bloodmoon. Martin dodał również, że słyszał, jakoby serial miał nosić nazwę The Longest Night i przyznał, że ta wersja bardzo mu się podoba. Obecnie trwają zdjęcia do, które są realizowane w Irlandii Północnej. Producentką i showrunnerką jest Jane Goldman. Natomiast S.J. Clarkson zajmuje miejsce reżysera odcinka pilotowego. Premiera wspomnianej produkcji przewidywana jest na 2020 roku. Dajcie znać, czy macie zamiar ją oglądać!

Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami George’a R. R. Martina, odsyłamy tutaj.