książki na majówkę 2019

Pewnie wielu z Was tak jak ja czyta codziennie, więc majówka nie jest wcale szczególnym czasem na czytanie. Jednak niewątpliwie jest go wtedy zdecydowanie więcej. 🙂 Tak więc przygotowałam Wam zestawienie książek na majówkę, w którym znajdziecie zarówno kryminały, romanse, tytuły non fiction, jak i młodzieżówki. A i dwie genialne książki dla dzieci. Część z tych książek czytałam, o części słyszałam, że są świetne, także myślę, że powinny Wam się spodobać lub w przypadku książek dla dzieci, Waszym dzieciakom.

Książkę znajdziecie na TaniaKsiazka.plŚwietne książki na majówkę 2019: Klan Adrienne Young – książka dla młodzieży i dorosłych

O tej książce pisałam już w sumie kilka razy, a tutaj: KLAN ADRIENNE YOUNG, CZYLI MIŁOŚĆ W ŚWIECIE WIKINGÓW dosyć obszernie, także serdecznie zapraszam Was do lektury. Powiem tylko, że jest to genialnie napisana historia z wikingami w tle. Mamy tu brutalne porachunki między wrogimi klanami, pewną zagubioną dziewczynę, która w ferworze walki dostrzega swojego uznanego za zmarłego brata i pewien romans, między bohaterką a przedstawicielem “wrogów. A wszystko to okraszone niesamowitymi elementami poezji. Polecam.

 

Książkę znajdziecie na TaniaKsiazka.plŚwietne książki na majówkę 2019: Szklany las Cynthia Swanson – kryminał

Akcja tego kryminału rozgrywa się w latach 60-tych. W jej centrum jest pewna rodzina i jej ciemne sekrety, na które światło rzucą trzy bohaterki tej książki. Angie Glass to 21-letnia żona i młoda matka, której idealne życie burzy niespodziewana wiadomość. Agnie i jej mąż Paul dowiadują się, że jeden z członków rodziny Paula, Henry popełnił samobójstwo. O tym zdarzeniu małżeństwo informuje jego córka, Ruby. Jakby tego było mało, matka Ruby zaginęła. Wkrótce wyjdą na jaw ponure sekrety rodziny Glassów.

 

 

Książkę znajdziecie na TaniaKsiazka.plŚwietne książki na majówkę 2019 – Drań z Hollywood i Pokusa Erin – romanse

Drań z Hollywood i Pokusa Erin to dwie nowości z półkiKsiążkę znajdziecie na TaniaKsiazka.pl romansów. Drań z Hollywood to książka, która doczekała się ekranizacji przez platformę Passionflix. Jej bohaterem jest jeden z najgorętszych aktorów w Hollywood. Mężczyzna przyjeżdża do małej miejscowości w Georgii, gdzie poznaje bardzo wrogo do niego nastawioną Summer Jenkins. Natomiast Pokusa Erin to druga książka Elizabeth O’Roark w Polsce. Pierwsza, Przebudzenie Olivii podbiła serca polskich fanów, moje również. Czy tak będzie też z Pokusą Erin?

Książkę znajdziecie na TaniaKsiazka.plŚwietne książki na majówkę 2019 – Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko – non fiction

Ta książka z pewnością spodoba się fanom światowego mega bestsellera Sapiens. Od zwierząt do bogów Harari Yuval Noah. Podobnie jak Sapiens także ta książka przemierza historię ludzkości, jednak z wyraźną i nieskrywaną dawką humoru. Autor Ludzi opowiada o największych porażkach ludzkości, zaczynając od samego początku. Dowiemy się z tej książki, jak ludziom udawało się przez całe stulecia popełniać błędy, na których nigdy się niczego nie nauczyliśmy, ale ta książka ma też bardzo pozytywny wydźwięk. Jej autor mówi wyraźnie:

Patrzcie zrobiliśmy to wszystko i wciąż jesteśmy na ziemi.

Książkę znajdziecie na TaniaKsiazka.plŚwietne książki na majówkę 2019: Operacja Mumia Jorn Lier Horst – dla dzieci

O tej serii książek mogłabym pisać w nieskończoność, bo są tak genialne. To takie typowe tytuły, które poleciłabym szczególnie rodzicom, którzy martwią się, że ich dzieci w wieku szkolnym w ogóle nie czytają. Dzięki tym historiom – będą. Dlaczego? Głównie dlatego, że napisał je autor światowych kryminałów Jorn Lier Horst, który oferuje w nich coś, co dzieci niesamowite wciąga: zagadkę do rozwikłania z kryminalnym tłem. Oczywiście wszystko dopasowane do wieku dzieci. Jeżeli wasz 8-7 latek nie lubi czytać, to ta seria, książka może to zmienić.

Książkę znajdziecie na TaniaKsiazka.plŚwietne książki na majówkę 2019: Dogman T.1 Pilkey Dav – dla dzieci

Jeżeli wasze dzieci znają inne książki tego autora wydane już w Polsce, czyli słynnego Kapitana Majtasa, powinny koniecznie sięgnąć po kolejną serię, która niedawno debiutowała na polskich pólkach. Podobnie jak Operacja reklamówka ta seria nie nuży, a bawi. Ma jeszcze mniej tekstu niż Majtas, bo właściwie Dogman to komiks w twardej oprawie, więc wciąga dzieciaki bez reszty, śmiało spychając na bok wszelkie zdobycze techniki.

 

 

Książkę znajdziecie na TaniaKsiazka.plŚwietne książki na majówkę 2019: Cisza białego miasta Eva Garcia Saenz de Urturi – thriller kryminalny

Tę książkę poleciłam ostatnio mojej przyjaciółce, bo wiem, że uwielbia kryminały. Jest już po lekturze i napisała mi ostatnio, że trafiłam idealnie. Jednak wbrew pozorom nie był to przypadek. Przeczytałam w internecie, że ta książka sprzedała się w Hiszpanii w 700 tysiącach egzemplarzy, więc pomyślałam sobie, że coś musi być na rzeczy. Ta książka szczególnie spodoba się fanom Cienia wiatru Carlos Ruiz Zafona, ma bardzo podobny klimat i jest porównywana właśnie do tego światowego bestsellera. Cisza białego miasta to historia pewnego seryjnego mordercy i prolifera, dwójki bohaterów, którzy stoczą ze sobą pojedynek na śmierć i życie, ale przede wszystkim będą brać udział w wyścigu z czasem.

Książkę znajdziecie na TaniaKsiazka.plŚwietne książki na majówkę 2019: Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry Anjali Mahto – poradnik

Ta książka zawiera pytania i odpowiedzi chyba na wszystkie możliwe problemy ze skórą. Skąd, jak dlaczego. Szczegółowo wyjaśnia przyczynę, przebieg i rozwiązanie dla tak powszechnych problemów skórnych, jak trądzik. Bardzo mądra dermatolog powiedziała mi kiedyś, że skóra jest lustrem tego, co dzieje się w organizmie człowieka i że zawsze w środku trzeba szukać przyczyn. Ta książka wydaje się to potwierdzać i podpowiada, co można zrobić, aby mieć piękną i młodą skórę na całym ciele.

Dajcie znać, co przeczytaliście w tę majówkę. 🙂