W ostatnich latach od października do grudnia rynek wydawniczy pełen jest książek o tematyce świątecznej. Piękne, kolorowe okładki z choinkami, bombkami, śniegiem i Świętym Mikołajem przyciągają wzrok i kuszą. Tak to już czas na świąteczne zapowiedzi książkowe!

W tym roku tez mamy wysyp świątecznych zapowiedzi książkowych. Jest ich aż tyle, że aby opowiedzieć Wam o tych najciekawszych nie dam rady zrobić tego na raz. 🙂 Zapraszam więc na pierwsze zestawienie książek w świątecznym klimacie!

Świąteczne zapowiedzi książkowe od Czwartej Strony 

Świąteczne zapowiedzi książkowe: Wigilijna przystań - zamów już teraz >>

Wigilijna przystań

Sylwia Trojanowska

Kiedy świat wypełnia magiczna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach świerku i pierników, mieszkańcy nadmorskiego Niechorza rozpoczną świąteczne przygotowania. Przeszkodzą im tajemnice z przeszłości, które wyjdą na jaw w najmniej odpowiednim momencie, oraz kilka niespodziewanych zdarzeń. Czy mimo to wspólne spotkanie przy stole pogodzi ich i sprawi, że miłość zatriumfuje?

Premiera: 30.10.2019 r.

 

Świąteczne zapowiedzi książkowe: Zapach goździków - zamów juz teraz >> Zapach goździków

Agnieszka Lis

Gdy w pewien zimny, grudniowy dzień Arkadiusz odbiera telefon od dawnego znajomego, nie kryje zdziwienia. Nie rozmawiali przecież od czterdziestu lat… Zgadza się jednak na spotkanie. Wśród zapachu goździków i pomarańczy, w warszawskiej restauracji Prowansja rozmawiają o winnicy w Alzacji, którą odziedziczył przyjaciel Arkadiusza.

Nowa, wyjątkowa powieść Agnieszki Lis w wyczekiwanej, świątecznej odsłonie!

Premiera: 30.10.2019 r.

Świąteczne zapowiedzi książkowe: Szczęście przy kominku - zamów już teraz >> Szczęście przy kominku

Gabriela Gargaś

Wśród urokliwych, pokrytych śniegiem ulic kryje się miejsce, gdzie rodzą się piękne opowieści. To tu, wśród opasłych tomów, przy kubku gorącej herbaty z sokiem malinowym czeka na ciebie Bunia, gotowa, by wesprzeć radą i dobrym słowem. Kiedy z nieba spadają wielkie płatki śniegu, a na choinkach migoczą światełka, w przerwie między świątecznymi przygotowaniami antykwariat odwiedzą okoliczni mieszkańcy. Przyjdą nie tylko na zakupy, ale również ze swoimi troskami i problemami. Czy ta wizyta odmieni ich życie?

Premiera: 30.10.2019 r.

 

Świąteczne zapowiedzi książkowe – co wybrać?

Świąteczne zapowiedzi książkowe: Bądź moim światłem - zamów już teraz >> Bądź moim światłem

Agata Przybyłek

Gdy Magda wraca do mieszkania w listopadowy wieczór, miasto pogrąża się w mroku. Dziewczyna ma pecha – nie dość, że w dzielnicy nie ma prądu, to jeszcze rozładował jej się telefon. Na szczęście przechodzący mężczyzna oferuje jej pomoc. Rozmowa i spacer sprawiają, że między nimi rodzi się nić porozumienia.W domu na Magdę czeka mąż, wydaje się jednak, że łączące ich uczucie dawno wygasło. Czy aby na pewno? Co wybierze, lojalność czy własne szczęście?

Premiera: 30.10.2019 r.

Świąteczne zapowiedzi książkowe: Choinka cała w śniegu - zamów już teraz >> Choinka cała w śniegu

Joanna Szarańska

W bloku przy ulicy Weissa prym wiedzie pani dozorczyni Michalska. Mieszkańcy przychodzą do niej po rady i wsparcie, a kiedy nadchodzi ten niezwykły czas, to jej najbardziej zależy na tym, by sąsiedzi byli sobie bliscy jak rodzina. Zanim jednak wszyscy zaczną świętować, muszą wyjaśnić sobie kilka spraw. Pomoc potrzebującym nie tylko ich zjednoczy, ale i sprawi, że odkryją w końcu, co jest naprawdę ważne. W codziennym zabieganiu warto na chwilę przystanąć i zachwycić się magią świątecznego drzewka.

Premiera: 30.10.2019 r.

 

Świąteczne zapowiedzi książkowe

Świąteczne zapowiedzi książkowe: Słuchaj głosu serca - zamów już teraz >> Słuchaj głosu serca

Natalia Sońska

Jagna od zawsze kochała góry – tę miłość ma we krwi – z Zakopanego pochodzą jej mama i babcia. Choć rodzina wypytuje o potencjalnego narzeczonego, Jagna jest samotna. Ma tylko pracę i codzienne obowiązki. Gdy wreszcie poznaje wymarzonego mężczyznę, zaprasza go na święta do rodzinnego domu. Jednak mama Jagny, rodowita góralka z charakterem, niechętnie patrzy na jej nowego wybranka. Czy kobieca intuicja dobrze jej podpowiada? Jagna jest przecież tak szczęśliwie zakochana…

Premiera: 30.10.2019 r.

 

Świąteczne zapowiedzi książkowe: Podaruj mi szczęście - zamów już teraz >> Podaruj mi szczęście

Lidia Liszewska Robert Kornacki

Święta spędzone na Mazurach w gronie najbliższych są jak z bajki. Zimowe krajobrazy, drzewa przysypane śniegiem i długie spacery z dala od zgiełku miasta. Czy w takim miejscu każdy ból zostanie ukojony?W tym roku córki Kosmy szykują dla niego niezwykłą niespodziankę. To będzie niepowtarzalny wieczór pełen miłości, wspomnień i wzruszeń. Bo czas spędzony z ludźmi, których kochamy, to najcenniejszy prezent.

Premiera: 30.10.2019 r.

 

Świąteczne zapowiedzi książkowe: To będą piękne święta - zamów już teraz >> To będą piękne święta

Karolina Wilczyńska

Z mieszkankami Jagodna doświadczamy na równi radości i smutku, miłości i nienawiści, namiętności i samotności. W nadchodzące święta splotą się losy wielu kobiet, bo wszystkim nam towarzyszą podobne uczucia i pragnienie szczęścia. Każdej z bohaterek poświęcony jest osobny rozdział. Ta książka zawiera kolorowe zdjęcia i praktyczne porady! Razem z bohaterkami i czytelniczkami Stacji Jagodno przygotuj niepowtarzalne dekoracje. Poznaj sekrety, dzięki którym stworzysz idealną broszkę na prezent, świąteczne ozdoby na stół czy piękne szydełkowe gwiazdki.

Premiera: 30.10.2019 r.

 

Świąteczne zapowiedzi książkowe – jest w czym wybierać

Oto pierwsze osiem książek w tematyce świątecznej, które zamierzam przeczytać w tym roku, aby wprawić się w świąteczny nastrój. W tym roku wydawnictwa dosłownie poszalały i to tak, że aby przeczytać wszystkie książki świąteczne, trzeba byłoby zacząć już teraz, aby zdążyć przed świętami! Dlatego trzeba zrobić rozeznanie i wybrać to co najbardziej wpasowuje się w nasze czytelnicze gusta. Mam nadzieję, że chociaż trochę Wam pomogłam. I już teraz zapraszam na kolejne zestawienie, które pojawi się za kilka dni.

I dajcie znać które świąteczne zapowiedzi książkowe macie w planach.