Świąteczne książki dla dzieci

Tworzyliśmy już dla Was zestawienia książek w świątecznym klimacie. Wśród nich znajdziecie te z romantycznymi historiami obyczajowymi oraz takie stworzone z myślą o miłośnikach kryminałów. Dziś w jednym miejscu zebrałam książki świąteczne dla tych nieco młodszych czytelników.

Świąteczne książki dla dzieci

Świąteczne książki dla dzieci - Ekspres Polarny - sprawdź w TaniaKsiazka.plEkspres Polarny Chris van Allsburg

Dzięki tej książce mały czytelnik może się wybrać, podobnie jak bohater opowieści, do krainy Świętego Mikołaja, bo to właśnie tam zmierza magiczny pociąg. To książka, która powstała ponad 30 lat temu i dziś zaliczamy ją już do klasyki literatury dziecięcej. Popularność jej opowieści nie maleje tak samo, jak popularność animacji z 2004 roku, które powstała na jej podstawie.

Ekspers polarny znajdziecie tutaj.

Milion Miliardów Świętych Mikołajów - sprawdź w TaniaKsiazka.plMilion miliardów Świętych Mikołajów Hiroko Motai

To książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry. To obrazkowa książeczka, która dość przewrotnie opowiada o tym, jak to jest z tym Świętym Mikołajem. Bo dawno temu na świecie było mniej ludzi, więc jeden Mikołaj był w stanie poradzić sobie z tymi wszystkimi prezentami… Ta książka to gotowa odpowiedź na jedno z najtrudniejszych pytań świata – „Mamo, tato, czy Święty Mikołaj istnieje?”

Książkę Milion Miliardów Świętych Mikołajów znajdziecie w tym miejscu.

Grudniowy gość - sprawdź w TaniaKsiazka.plGrudniowy gość Siri Spont, Alexander Jansson

Ta książka jest jak kalendarz adwentowy. To 24 rozdziały, które można zacząć czytać już od 1 grudnia, by poznać finał w wigilijny wieczór. Do domu Marty wprowadza się kuzn – Yusuf. Dziewczynka nie jest tym zachwycona, tym bardziej że musiała odstąpić mu swój pokój. Jednak Yusuf ma tajemnicę i gdy Marta ją pozna – wszystko się zmieni. Książka została wydana przez Zakamarki, zatem możemy mieć pewność, że będziemy mieć do czynienia z piękną skandynawską opowieścią.

Grudniowy gość jest tutaj.

Pluszowy Zajączek - sprawdź w TaniaKsiazka.plPluszowy Zajączek Iwonna Buczkowska, il. Katarzyna Bukiert

Jacek pisze list do Świętego Mikołaja. Prosi do o przytulankę dla siostry. Jednak jego Pluszowy Zajączek jest pewien, że chłopiec w liście prosi o nową maskotkę dla siebie. Kocha Jacka, więc wykrada list spod poduszki. Dręczony wyrzutami sumienia w Wigilię postanawia w końcu, że sam dostarczy list do adresata. Nie ma za wiele czasu, ale na szczęście na swojej drodze spotka przyjaciół, którzy mu w tym pomogą.

Książka Pluszowy Zajączek jest tutaj.

Boże Narodzenie z ciotką Józefiną - sprawdź w TaniaKsiazka.plBoże Narodzenie z ciotką Józefiną Michael Engler, Martina Matos

Ta książka to opowieść o więzach rodzinnych, pokonywaniu trudności i odkrywaniu tego, co jest naprawdę ważne. Do rodziny Myszkowskich przychodzi list. Ciotka Józefina (wielka gwiazda od lat mieszkająca w Ameryce) zapowiada w nim swój przyjazd na święta. Cała rodzina wpada w popłoch, bo jak ugościć znaną śpiewaczkę, która z pewnością jest przyzwyczajona do luksusów?

Pełną uroku świąteczną bajkę znajdziecie tutaj.

Czy wprowadzacie się w świąteczny nastrój, sięgając po książki o tematyce bożonarodzeniowej?