Kryminał i sensacjaPolecamyZapowiedzi i nowości

Strażnicy światła Abby Geni z nagrodą największej amerykańskiej księgarni Barnes and Noble.

Strażnicy światła Abby Geni to niezwykle emocjonujący thriller, który ukaże się na polskim rynku już 10 marca. Jest to jednocześnie jeden z najlepszych debiutów literackich ostatnich lat. Książka otrzymała właśnie prestiżową nagrodę: 2016 Discover Awards przyznawaną przez Barnes and Noble. Na polskim rynku książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Kobiecego. TaniaKsiazka.pl objęła ten tytuł patronatem. Sprawdźcie, co tak bardzo zachwyciło B&N, że księgarnia postanowiła wyróżnić właśnie tę książkę.

Strażnicy światła Abby Geni, czyli kto zabił?

W tej niezwykle tajemniczej opowieści podążamy za główną bohaterką, Mirandą, na egzotyczne i tajemnicze wyspy położone u wybrzeży Kalifornii. Kobieta zawodowo fotografuje przyrodę, a dzięki wyprawie będzie mogła zdobyć kilka niezwykle pięknych ujęć. Na wyspach oprócz niej będą rezydować jeszcze tylko naukowcy, którzy obserwują populacje ryb zamieszkujących ten rejon oraz trójkę rekinów, która poluje u wybrzeży.

Tuż po przybyciu na wyspy Miranda zostaje zaatakowana przez jednego z jej kompanów. Kilka dni później ten sam napastnik zostaje znaleziony martwy. Od tej pory Miranda zaczyna być świadkiem niezwykle niepokojących zdarzeń. Gdzieś rodzi się przemoc, a wszyscy są podejrzani. W tym małym kręgu ludzi, nikt nie będzie mógł sobie zaufać. Jakby tego było mało kobieta z czasem zetknie się z legendą tajemniczej “Wyspy śmierci”.

Perfekcja od samego początku

Jedną z największych zalet tej debiutanckiej powieści Abby Geni jest nie tylko doskonale opisana intryga kryminalna, ale także bajeczne opisy dzikiej przyrody. Natura odgrywa w tej całej historii równie ważną rolę, co tajemniczy mieszkańcy wyspy. Abby doskonale poradziła sobie z prowadzeniem fabuły, nadając całej historii na swój sposób unikatowy wyraz. Z zawodu jest wykładowcą akademickim i prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania, więc była doskonale przygotowana do swojego literackiego debiutu. Jedna z zagranicznych czytelniczek tak napisała o tej powieści:

Ta powieść jest absolutnie wspaniała, zupełnie wyjątkowa i niesamowicie wciągająca!

Mamy tu wszystko, czego potrzebują wielbiciele thrillerów i kryminałów: małą grupę ludzi zamieszkujących ograniczony obszar. Tajemnicę, którą aż do końca trudno będzie odgadnąć oraz niezwykle barwnych bohaterów, którzy nadają tej opowieści niezwykły koloryt.

Warto zobaczyć też: SERIE KRYMINALNE, KTÓRE SPODOBAJĄ SIĘ FANOM CAMILLI LACKBERG