HorrorZapowiedzi i nowości

Stephen King nie zwalnia tempa! Zapowiada sequel powieści Cujo

Mimo że Stephen King napisał prawie setkę książek, zdaje się, że niektóre ze swoich opowieści darzy większą sympatią niż resztę. Możliwe, że właśnie z tego względu postanowił parę lat temu stworzyć kontynuację Lśnienia – książkę pt. Doktor Sen. Teraz król horroru zapragnął powrócić do innej swojej historii. Tej o psie, który po ugryzieniu przez nietoperza zamienia się w krwiożerczą bestię. Tak, Stephen King zapowiedział sequel powieści Cujo powstałej w 1981 roku. Będzie to nowela zatytułowana Rattlesnakes.

Sequel powieści Cujo | Cujo na TaniaKsiazka.pl >>

Rattlesnakes – sequel powieści Cujo

Stephen King lubi rozpieszczać swoich fanów. We wrześniu ukaże się jego najnowsza powieść, która nawiązuje do znanych i lubianych baśni i historii fantasy. Książka będzie miała tytuł Fairy Tale i w Polsce ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros. Zaplanowana premiera to nie wszystko, bowiem na platformie Scribd niedawno pisarz umieścił swoje nowe opowiadanie, a w przyszłym roku ma się ukazać trzecia już powieść powstająca w kooperacji z Peterem Straubem. Ponadto w wywiadzie udzielonym ostatnio w ramach podcastu The Loser’s Club zapowiedział swoje kolejne dzieło – nowelę Rattlesnakes. King zdradził, że tym razem sięga do historii jednego z klasyków dreszczowców z lat 80., oczywiście swojego autorstwa. Zaserwuje tym samym utwór nawiązujący do historii o bernardynie, który po ukąszeniu przez nietoperza zakażonego wścieklizną przemienia się w dzikiego, nieokiełznanego potwora. Niestety nie zdradził jednak kiedy dokładnie w księgarniach pojawi się sequel powieści Cujo. Ujawnił natomiast fragment fabuły:

Właśnie ukończyłem dłuższą historię zatytułowaną Rattlesnakes. Na pewnym etapie opowiada ona o czteroletnich bliźniętach, które wpadają do jamy grzechotników. Węże je dopadają. To naprawdę straszna scena. Ta nowela to sequel Cujo.

~ Stephen King dla The Loser’s Club

Cały odcinek podcastu The Loser’s Club ze Stephenem Kingiem możecie przesłuchać pod tym linkiem.

Czekając na sequel powieści Cujo, jej pierwowzór możecie zamówić na tej stronie, natomiast twórczość pisarza dostępna jest w tym miejscu.

Czytaj także: