Star Trek. Rok piąty - tom 1. Nowa seria komiksów

W księgarniach właśnie pojawił się pierwszy tom najnowszej serii komików Star Trek. Rok piąty. Czy dacie się zabrać na wędrówkę po bezdrożach wszechświata załodze U.S.S. Enterprise?Star Trek. Rok piąty - tom 1. Nowa seria komiksów

Fenomen, który zaczął się od serialu z niską oglądalnością

Uniwersum Star Trek wyrosło z serialu telewizyjnego. Czy wiecie, że pierwszy odcinek wyemitowano ponad pół wieku temu, w 1966 roku? Star Trek: The Orginal Series z powodu niskiej oglądalności zdjęto z anteny po zaledwie trzech sezonach. Więc nic nie zapowiadało szaleństwa, które wybuchło dopiero później, po emisji powtórek. W końcu Star Trek stał się popkulturowym fenomenem i cały czas zyskuje nowych fanów.

Dziś Star Trek to osiem seriali (jeden animowany), kilkanaście filmów, ponad osiemset powieści, gry, podręczniki, opracowania, słowniki, encyklopedie i oczywiście komiksy (pierwsze wydawano już w latach 60.). Wszystkie wyrosły z uniwersum, jakie Gene Roddenbery stworzył ponad 50 lat temu.

Komiks Star Trek. Rok piąty - nie tylko dla fanów Star TrekNowa seria komiksów: Star Trek. Rok piąty

Rok piąty, najnowsza seria komiksów z serii, której wydawanie właśnie rozpoczęło Egmont, to także ukłon w stronę bohaterów pierwszego serialu telewizyjnego: kapitana Jamesa T. Kirka, pierwszego oficera 🖖 Spocka, doktor Bones, poruczników Uhura, Sulu, Chekov.

Fabula komisów skupia się wokół załogi U.S.S. Enterprise i schyłku ich pięcioletniej misji badawczej. Załoga przemierza kosmos, żeby odkrywać nowe światy, a ich decyzję mają wpływ na los życia we wszechświecie. Jednak to w ostatnim roku wyprawy czekają ich największe wyzwania.

Za pierwszy tom serii Star Trek. Rok piąty odpowiada grupa scenarzystów: Jackson Lanzing (Green Arrow), Colin Kelly (Gotham City Garage), Brandon Easton (Transformers), Jody Houser (Doctor Who) i Jim McCann (Hawkeye).

Z kolei oprawa graficzna to dzieło świetnych rysowników: Stephena Thompsona (Fantastyczna Czwórka), Martina Coccolo (Sinestro), Silvii Califano (Sędzia Dredd), Kierana McKeowna (Wonder Woman).

Autorzy komisu założyli, że każdy rozdział ma być fabularnie zamkniętą historią. Co jednak nie zmienia faktu, że wszystkie łączy wspólny przewodni wątek. Zatem to od niego zależą decyzje bohaterów i to on prowadzi załogę U.S.S. Enterprise ku finałowi. Ale przecież, zanim dojdziemy do finału, warto poznać wszystko, co wydarzy się po drodze.

Pierwszy tom serii komisów Star Trek. Rok piąty możecie złapać w tym miejscu.

Sprawdź też: