[Stalowe niebo Marii Paszyńskiej już wkrótce w księgarniach

Miłośnicy romantycznych historii osadzonych w historycznych realiach już niedługo będą mogli znów zanurzyć się w niezwykłej prozie jednej z polskich mistrzyń gatunku. 30 września pojawi się drugi tom cyklu Wiatr ze wschodu, Stalowe niebo Marii Paszyńskiej.

Stalowe niebo Marii Paszyńskiej już wkrótce w księgarniach

 

Trudne początki

W poprzednim tomie (Czas białych nocy) poznaliśmy dwójkę bohaterów, których właściwie niewiele łączy: on — jedynak pragnący zakosztować wielkiego świata i ona — zahukana szara myszka dręczona przez macochę, odnajdująca schronienie tylko w krainie wyobraźni. Gdy te dwie dusze przypadkowo się spotykają, ich losy odmieniają się na zawsze. Nad Europą gromadzą się jednak czarne chmury. Widmo historycznej zawieruchy będzie próbowało przeszkodzić rodzącemu się uczuciu, które i tak ma pod górkę.

Czytelnicy wciągnięci w burzliwą historię Anastazji i Kazimierza na pewno z radością przyjmą wieść, że bohaterowie powracają w kolejnej powieści! Czy w Stalowym niebie drogi tej dwójki znów się skrzyżują? Aż strach pomyśleć, co tym razem wystawi ich trudną relację na próbę…

Seria Wiatr ze Wschodu - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Stalowe niebo Marii Paszyńskiej – miłość w cieniu wojny polsko-bolszewickiej

Kazimierz i Anastazja mają pecha, bo urodzili się w czasach, które nie sprzyjają życiowej stabilizacji. Na dodatek przebywają w miejscach, gdzie żaden ceniący spokój człowiek nie chciałby się znaleźć. Do tego spotykają na swojej drodze naprawdę niegodziwych ludzi. W takich warunkach trudno o happy end – ale tych dwoje nie zamierza się biernie poddawać losowi.

Anastazja wreszcie wydostaje się na wolność – jednak świat, w którym na nowo musi ułożyć sobie życie, nie przypomina już tego, jaki zna ze wspomnień. Nie spodziewajcie się jednak, że nasza bohaterka odpuści i podda się rozpaczy – co to, to nie! Pomimo krzywych spojrzeń konserwatywnego otoczenia podejmuje pracę w szpitalu i nabiera doświadczenia w sztuce lekarskiej.

Tymczasem Kazimierz nic nie wie o losach Anastazji – wraca na Wołyń, gdzie opiekuje się nim Bogdanow, ukrywający przed przyjacielem prawdę o losach dziewczyny. Brzmi jak koniec wspólnej historii dwojga bohaterów? Nie tym razem – Kazimierz i Anastazja znów zawalczą o swoją „małą”, prywatną historię umieszczoną w cieniu tej wielkiej, dziejowej. Mając nadzieję, że stalowe niebo wkrótce nabierze żywszych barw.

Stalowe niebo, nowa książka Marii Paszyńskiej - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Między Warszawą a Petersburgiem

Czas białych nocy zachwycił czytelników niesamowitą wrażliwością oraz głębią, z jaką autorka opisuje emocje towarzyszące bohaterom i przedstawia rozterki, z którymi muszą się mierzyć młodzi ludzie ścigani przez demony przeszłości.

Podobnie jest w kolejnym tomie cyklu. Stalowe niebo  Marii Paszyńska nawiązuje do najlepszych tradycji powieści realistycznej i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nostalgicznych wypraw w minione czasy.

Zbliżające się październikowe wieczory w towarzystwie ciepłego kocyka i aromatu ulubionej herbaty to idealny czas na sięgnięcie po Stalowe niebo. Marii Paszyńskiej, autorki bestsellerowej serii Owoc granatu, której nie trzeba zresztą przedstawiać miłośnikom klimatów rodem z Anny Kareniny.

Najnowsza książka z serii Wiatr ze wschodu, będzie doskonałym towarzyszem jesiennych lekturowych podróży – do Petersburga i nie tylko! Znajdziecie go tutaj.

Autorka artykułu: Magdalena Białek

 

Powiązane artykuły: