Smok Odrodzony: Będzie serial

Mamy dobrą wiadomość dla fanów fantastyki i twórczości Roberta Jordana. Smok Odrodzony nadchodzi, będzie serial! Jesteście ciekawi szczegółów powstania ekranizacji na podstawie jednej z najbardziej kultowej serii fantasy? Sprawdźcie, na kiedy planowana jest premiera.

O serii Koło Czasu słów kilka…

Koło Czasu jest serią opowiadającą o Świecie Koła. Było to miejsce, w którym królowała magia i wysoko rozwinięta technologia. Magia, nazwana Jedyną Mocą, dzieliła się na dwie części. Jedną z nich, saidarem, władały jedynie kobiety, drugą zaś, zwaną saidinem – mężczyźni. Podział ten był stały i niezmienny.

Aby uniknąć ograniczeń, zlecono wzmożone badania energii. Niemniej jednak skutki tych badań okazały się opłakane. Osnowę rzeczywistości zniszczono, a przez otwór do Świata Koła dostał się Czarny, za którego sprawą świat stanął w ogniu. Choć doszło do starcia, w którym pokonano Czarnego, niestety zwycięstwo te było tylko częściowe. Saidin został skażony przez swojego przeciwnika. Od tej pory, każdy mężczyzna posługujący się swoją Mocą, narażał się na obłęd. Świat Koła został zniszczony.

SMOK ODRODZONY: BĘDZIE SERIALTytuł rozpoczynający serię nazywa się Oko Świata. Akcja tej części rozgrywa się trzy tysiące lat po zniszczeniu państw i narodów, nazywanym Pęknięciem Świata, kiedy to przepowiednie o powrocie Czarnego odżywają. Do walki z nim stanie wcielenie samego Smoka Odrodzonego. Jest nim Rand al’Thor, który musi nauczyć się władania mocą, aby móc pokonać Czarnego. Przepowiednie mówią także o tym, że Smok Odrodzony ma sprowadzić kolejne Pęknięcie Świata…

Seria składa się z 14 części oraz prequela. 11 pierwszych tomów napisał sam Robert Jordan. Seria ostatecznie miała liczyć 12 tomów. Po śmierci Jordana, kontynuacji cyklu podjął się Brandon Sanderson. Notatki pozostawione przez Jordana były tak obszerne, że Sanderson postanowił napisać nie jeden, a trzy kolejne tomy, aby dokończyć i zamknąć wszystkie rozpoczęte wątki fabularne.

Smok Odrodzony: Będzie serial

Koło Czasu to monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów Czytelników na całym świecie. Dlatego mamy wspaniałą wiadomość dla fanów fantastycznych opowieści. Na podstawie uniwersum wykreowanego przez Jordana powstaje serial! O czym ma opowiadać?

Wydawnictwo Zysk i S-ka uchyliło już rąbka tajemnicy:

SMOK ODRODZONY jest dawno już przepowiadanym przywódcą, który uratuje świat (choć jednocześnie zniszczy go), zbawcą, który oszaleje i zabije wszystkich mu bliskich. Teraz rozpoczyna bieg ku swemu przeznaczeniu. Tylko on jest zdolny do dotknięcia Jedynej Mocy, ale nie potrafi jej kontrolować, nie ma też w swoim otoczeniu nikogo, kto mógłby go tego nauczyć, gdyż żaden mężczyzna nie potrafi robić tego od trzech tysięcy lat. Rand al’Thor rozumie tylko tyle, że musi stanąć twarzą w twarz z Czarnym… Ale jak?

Realizacją produkcji zajmuje się serwis Amazon we współpracy z Sony Pictures Television. Będzie to wysokobudżetowa produkcja, której możemy spodziewać się już na początku kwietnia tego roku.

👉 Jeśli chcielibyście poznać cykl, na podstawie którego powstaje serial, znajdziecie go tutaj.

Co sądzicie o tym, że na podstawie książki Smok Odrodzony zrealizowany będzie serial? Będziecie go oglądać?