Reportaże

Słowikowa o więzieniach dla kobiet – szokujący reportaż

Słowikowa o więzieniach dla kobiet - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Słowikowa o więzieniach dla kobiet to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i polskich reportażów. W sprzedaży będzie dostępna od 8 maja 2018 roku, a rozmowę z Moniką Banasiak przeprowadził Artur Górski. Warto tutaj wspomnieć, że ma on na koncie bestsellerową rozmowę z Jarosławem Sokołowskim pt. Masa o kobietach polskiej mafii. Pozycja ta bardzo szybko stała się bestsellerem i zachwyciła oraz zszokowała wielu odbiorców. Zresztą jak wszystkie książki, które stworzył przy współpracy z Masą. Jednak literatura faktu to nie jedyny gatunek, w którym autor odnosi sukcesy. To jemu zawdzięczamy wiele topowych, sensacyjnych powieści i książek non-fiction. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z jego twórczości, dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości.

Słowikowa o więzieniach dla kobiet – szokująca prawda, która miała pozostać za bramą kobiecych więzień

Trudno się nie zgodzić z faktem, że temat więzień dla mężczyzn jest dobrze znany. Zupełnie inaczej jest z zakładami karnymi dla kobiet – to wciąż tabu. Tymczasem ten świat kieruje się zupełnie innymi zasadami niż świat męskich więzień. Samobójstwa, samookaleczenia, kobiecy seks i piekło, które kobietom gotują kobiety. To właśnie ten świat dokładnie poznała „Słowikowa”, czyli Monika Banasiak. Spędziła tam ponad 2 lata, jako podejrzana o kierowanie grupą przestępczą.

Pobytu w zakładzie karnym nie ułatwiała jej łatka żony słynnego pruszkowskiego bossa. Trudno określić, czy legendy, które krążyły na jej temat, były częstszym powodem szacunku czy prowokacji. Dziś Banasiak wspomina: „Dojechanie Słowikowej to było coś!”. Przyszedł również taki moment, że kobieta otarła się o śmierć. Dopiero teraz zdecydowała się na szczerą opowieść o miejscu, które nie bez przyczyny nazywane jest najniższym kręgiem piekieł.

Warto wspomnieć, że sąd ostatecznie oczyścił ją z zarzutu kierowania grupą o charakterze zbrojnym. Po wyjściu na wolność Banasiak postanowiła odmienić swoje życie. Założyła gabinet kosmetyczny w centrum Warszawy oraz rozpoczęła działalność jako doradca coachingowy.

Książkę pt. Słowikowa o więzieniach dla kobiet znajdziecie tutaj.

Natomiast wszystkie książki Artura Górskiego znajdziecie tutaj.