Słowik w kinach już na Boże Narodzenie? Poznaj szczegóły filmowej adaptacji słynnej powieści obyczajowej od Kristin Hannah.

Słowik – opowieść o bohaterkach ruchu oporu

Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia.

Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności.

Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga.

Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka…

Na ścianie wisiało przekrzywione, pęknięte lustro. Odbicie jej twarzy było przez to zniekształcone, jedna połowa znajdowała się niżej niż druga.
– Jak możesz się bać? – zapytała swoje odbicie.
Sforsowała w zamieci przełęcz w Pirenejach, przekroczyła wartkie wody rzeki Bidasoa pod nosem hiszpańskich strażników, pewnego razu poprosiła gestapowca, żeby pomógł jej przenieść przez granicę walizkę pełną fałszywych papierów, ponieważ „pan jest taki silny, a ja taka zmęczona podróżą”, ale nigdy nie czuła się tak zdenerwowana jak teraz. Nagle się dowiedziała, że kobieta może jednym wyborem zmienić całe swe życie i wyrwać z korzeniami dotychczasową egzystencję.
Westchnęła ciężko, owinęła się wystrzępionym ręcznikiem i wyszła z łazienki. Przystanęła na moment przed drzwiami, żeby uspokoić bicie serca – nadaremnie – po czym je otworzyła.

Słowik to opowieść inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh. Opowiada o sile, odwadze i determinacji kobiet, i zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.

Powieść zainspirowała Sony Pictures do stworzenia scenariusza opartego na książce Kristin Hannah i ogłosiła, że już w tym roku będziemy mogli obejrzeć jego adaptację w kinach! Na kiedy zapowiedziano premierę?

Słowik w kinach – Książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Słowik w kinach na Boże Narodzenie?

Początkowo Sony Pictures planowało ogłosić premierę filmu na rok 2021, niemniej jednak prace przyspieszono! Obecnie The Nightingale (Słowik) pojawi się na kinowych ekranach już 25 grudnia 2020 roku.

Kogo zobaczymy w obsadzie? W rolę głównych bohaterek wcielą się aktorki, które również tak jak bohaterki Słowika, są siostramiDakota i Elle Faning. Reżyserką filmu jest zaś Melanie Laurent, francuska reżyserka i aktorka. Laurent znana jest z ról w takich filmach jak Bękarty wojny czy Iluzja.

Czy również nie możecie doczekać się premiery Słowika?

Jeśli zaś chcecie nadrobić zaległości przed pójściem do kina, książkę Kristin Hannah znajdziecie tutaj.