Słowik autorstwa Hannah Kristin to książka, którą warto znać. Już 12 października bieżącego roku zawita ona w polskich księgarniach. Powieść przez ponad 75 tygodni figurowała na liście bestsellerów New York Timesa. Ponadto, Amazon wraz z Goodreads okrzyknęli ją historyczną książką roku.

Słowik

O czym śpiewa Słowik?

Bohaterkami powieści są dwie siostry. Isabelle oraz Vianne różni praktycznie wszystko. Wychowywały się w zupełnie różnych okolicznościach, są w innym wieku, a co za tym idzie, posiadają odmienne doświadczenia. Tłem wydarzeń jest rok 1940, kiedy to do Francji wkracza armia niemiecka. Zaistniała sytuacja zmusza obie kobiety do wybrania własnej ścieżki, którą odtąd muszą podążać. Isabelle ląduje w ruchu oporu. Tym samym ściąga na rodzinę śmiertelne niebezpieczeństwo. Natomiast Vianne zmuszona jest przyjąć pod swój dach śmiertelnego wroga. Ponieważ jej mąż został wcielony do armii, musiała podjąć wszelkie kroki, by uratować siebie i dzieci. Cena za przeżycie wkrótce okazuje się dramatycznie wysoka.

Słowik to historia, której autorka czerpała inspirację z życiorysu prawdziwej bohaterki ruchu oporu – Andrée de Jongh. Jest to opowieść o sile, odwadze oraz determinacji kobiet. Książka sprzedała się w milionowych nakładach w ponad 40 różnych krajach.

Warto dodać, że prawa do ekranizacji owej powieści wykupiła już firma Tristar Pictures. Reżyserią zajmie się Michelle MacLaren, który na koncie ma sukcesy z takimi produkcjami jak Gra o Tron, Breaking Bad, Archiwum X czy The Walking Dead. Za scenariusz zaś odpowiedzialna będzie Ann Peacock związana z filmem Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa.

Przypominamy, że Słowik autorstwa Hannah Kristin w sprzedaży pojawi się już 12 października tego roku. Powieść liczy aż 560 stron, które zapewnią wam mnóstwo godzin rozrywki.