Skazana Ewy Ornackiej- wydanie z okładką z serialu pod koniec sierpnia Skazana Ewy Ornackiej

Bardzo możliwe, że sięgając po książkę Skazana Ewy Ornackiej zdasz sobie sprawę, że już ją czytałeś. I będziesz mieć rację, ponieważ publikacja ta jest wznowieniem lektury, którą w 2018 roku Wydawnictwo Rebis wydało pod tytułem Skazane na potępienie. Dlaczego zatem teraz na rynku pojawi się jej nowa odsłona? Ponieważ już 31 sierpnia na platformie streamingowej Player pojawi się pierwszy odcinek serialu pod tym samym tytułem, który powstał na podstawie historii opisanej w książce. Współautorką scenariusza jest sama autorka, Ewa Ornacka. W rolę głównej bohaterki wcieli się Agata Kulesza, którą możemy zobaczyć na nowej okładce książki.

Skazana Ewy Ornackiej Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Skazana Ewy Oranckiej z serialową okładką

Skazana Ewy Ornackiej to książka z gatunku literatury faktu. Na jej kartkach autorka spisała wstrząsającą opowieść o skazanych, które trafiły do najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet. O jakiej placówce mowa? O Zakładzie Karnym nr 1 dla Kobiet w Grudziądzu, porównywanym do legendarnego Alcatraz. Więźniarki nie żyją w luksusach. Muszą spać na twardych pryczach, a pomieszczenia, w których je umieszczono, są brudne, zaniedbane i zagrzybione. Grube mury tego strzeżonego budynku są przesiąknięte ciemnymi tajemnicami, które prawie nigdy „nie wychodzą na wolność”. Natomiast wiemy co nieco o samych osadzonych. Bowiem kilka z nich posiada nazwiska, które przez pewien czas nie schodziły z pierwszych stron gazet i pasków w programach informacyjnych.

Książka ta uchyla rąbka tajemnicy. Dowiesz się z niej m.in., jak za więziennymi kratami potoczyły się losy Katarzyny W. – sławnej matki Madzi z Sosnowca czy siostry Bernadetty z Ośrodka Wychowawczego Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Ponadto zapoznasz się ze zwyczajami, panującymi w tym miejscu . Co to znaczy być „księżniczką na zamku” i czy to faktycznie przywilej, jak traktuje się „dziecioboje” i co oznacza stwierdzenie „trafić na dźwięki” lub do „świńskiego transportu”? Będzie też o miłości i seksie – czy za kratami możliwe są burzliwe romanse?

Główną bohaterką książki Skazana Ewy Ornackiej jest Beata Krygier, prawniczka skazana na kilkuletni wyrok więzienia, między innymi za oszustwa finansowe i przynależność do gangu. Kiedyś wydawała wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, a potem sama trafiła do więzienia, poznając tym samym gorzki smak sprawiedliwości.

***

Z okazji powstania serialu, wydawnictwo Rebis przygotowało nowe wydanie tej historii. Obie jej odsłony będą miały premierę 31 sierpnia. Czekając na pierwszy odcinek produkcji, już teraz książkę możesz zamówić przedpremierowo,  w tym miejscu.

Czytaj także: