Siódma funkcja języka

Siódma funkcja języka to książka, której autorem jest Laurent Binet. Powieść zadowoli wszystkich miłośników nietuzinkowych thrillerów i teorii spiskowych. Pisarz stworzył historię, która intryguje, zadziwia i szokuje, a Czytelnik aż do ostatniej strony nie wie, czego może spodziewać się po zakończeniu. Nie bez powodu lektura ta jest określana, jako filozoficzna bomba, semiologiczna petarda czy językowy majstersztyk. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji usłyszeć o tym twórcy i jego dziele, dzisiaj jest idealna okazja, by nadrobić zaległości. Koniecznie sprawdźcie tę lekturę, gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Siódma funkcja języka – powieść spiskowa z wielkimi filozofami i semiologami w rolach głównych

Jest dzień 25 lutego 1980 roku. Dla Rolanda Barthes’a, czołowego francuskiego intelektualisty i teoretyka semiologii, okazał się niezwykle pechowym dniem. Mężczyzna zostaje potrącony przez furgonetkę niedaleko paryskiego College de France. Dokładnie miesiąc później umiera w szpitalu. Czy był to faktycznie jedynie pech i banalny wypadek drogowy? A może to zakamuflowane zabójstwo? Nie można przecież wykluczyć, że komuś przeszkadzało niedawne odkrycie Barthes’a. Mianowicie, udało mu się odnaleźć klucz do siódmej funkcji języka – magicznej mocy, pozwalającej przejmować kontrolę nad myślami i działaniami drugiego człowieka.

Sprawa trafia do komisarza Jacquesa Bayarda, który wraz z pomocą Simona, młodego doktoranta, podejmuje śledztwo. Wkrótce okaże się, że ta sprawa na zawsze odmieni ich życie.

Czytelnicy w tej historii mogą liczyć na obraz Paryża lat 80. XX wieku. Miejsce znaleźli tu wielcy filozofowie i semiolodzy, od Michela Foucaulta i Gilles’a Deleuze’a, przez Jacques’a Derridę i Julię Kristevą, po Johna Searle’a i Umberta Eco. A wszyscy zostali wplątani w niebezpieczną grę francuskich i bułgarskich służb specjalnych, sycylijskiej mafii oraz lewicowych i prawicowych organizacji terrorystycznych. Tłem dla tych wydarzeń jest również kampania prezydencka z 1981 roku, w której rywalizują Giscard d’Estaing i Mitterrand.

Książkę pt. Siódma funkcja języka znajdziecie tutaj. Polecamy ją gorąco wszystkim miłośnikom intelektualnych thrillerów, połączonych z elementami literatury kryminalnej. To niezwykle zaskakująca historia, która wciąga Czytelników do reszty. Laurent Binet ani na chwilę nie pozwala nudzić się odbiorcom.