Fantaści, czy macie już kolejne tytuły na swojej liście do przeczytania? Jeśli brak Wam pomysłów – sprawdźcie nasze sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2021 i zainspirujcie się do lektury!

Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2021

Trzy stygmaty Palmera Eldritcha

Trzy stygmaty Palmera Eldritcha

Odkrywając niezależnie ścieżkę myślową, którą trzy lata wcześniej podążył Stanisław Lem w Solaris, Dick podąża za myślą, że potencjalny kontakt z cywilizacją pozaziemską nie musi przypominać kontakt przedstawicieli dwóch ludzkich kultur.

Życie w kosmosie, jeśli istnieje, zdecydowanie różni się od naszych wyobrażeń. Dlatego też z nim należy sobie wyobrażać raczej jako intelektualny paraliż, niemożność zrozumienia – nie zaś pokojowe współistnienie czy gwiezdne wojny. Ostatecznie nie będziemy nawet pewni, czy to, co widzimy, w ogóle jest życiem…

PREMIERA: 3 sierpnia 2021

Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2021: Podwójny pasjans do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Podwójny pasjans

Kolejna propozycja z naszego zestawienia to pisarski duet George’a R.R. Martina oraz Melindy Snodgrass. Uciekając przed bitwą między asami, dżokerami i natolami, Blaise zmierza na pokładzie statku kosmicznego swego dziadka w stronę planety Takis. Na dodatek robi to będąc w ciele doktora Tachiona, pozostawiając Tacha w ciele ciężarnej bezdomnej nastolatki.

Tachion będzie musiał sprzedać własną duszę, jeśli chce dotrzeć na Takis. To jednak dopiero początek niebezpiecznej przeprawy. Wkrótce bohater zostanie zmuszony, by stawić czoło swojemu wnukowi. Czeka na niego gąszcz intryg i zdrad, a stawką tej batalii jest los całego świata.

PREMIERA: 3 sierpnia 2021

Antologię opowiadań Fantastyczny Lem znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników

Najnowsza antologia od wydawnictwa Literackiego to najlepsze z najlepszych opowiadań mistrza literatury sci-fi. Fantastyczny Lem to piętnaście opowiadań autora wybranych w drodze plebiscytu przeprowadzonego wśród czytelników. W procesie brali udział również: sam autor oraz wybitny lemolog i krytyk literacki – Jerzy Jarzębski, którzy wskazali swoje ulubione teksty.

Wszystkie opowiadania ułożono według miejsca zajmowanego w czytelniczym rankingu, który zadecydował o pozycji trzech pierwszych utworów. Są nimi: Simon Merril: Sexplosion, Trzej elektrycerze i Alistar Waynewright: Being Inc.. Im dalej w spisie treści, tym większa stosunkowo rola pisarza i krytyka w ich doborze.

Jedno jest pewne – to utwory nadal żywe, pełne fantastycznych pomysłów, groteskowego humoru, nieoczekiwanych rozwiązań fabularnych i głębokich podtekstów filozoficznych.

PREMIERA: 11 sierpnia 2021

Dwa mutanty – książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Dwa mutanty. Cykl Więzy zony. Tom 3

Godzina próby minęła, nadszedł czas wytchnienia. Jednak nie dajcie się zwieść – sielankowy piknik nad jeziorem nie potrwa długo, bo właśnie nadszedł czas zemsty i ostatnich szans.

Kret powinien był pamiętać, że żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary. A jej czas właśnie nadchodzi.

Towarzysze, którzy wynieśli cało głowy z niejednej awantury, będą musieli stawić czoła atakowi, którego siła nie daje zbyt wielkich szans na przetrwanie. Jakby tego było mało, Zona postanowiła przygotować im jeszcze jedną niespodziankę…

PREMIERA: 20 sierpnia 2021

Książki Skaza na niebie szukaj na TaniaKsiazka.pl

Skaza na niebie

Odkąd tylko weszli do jaskiń, ludzkość prowadzi nieustanną wojnę. I będzie prowadzić ją tak długo, jak żyć będzie przynajmniej jeden człowiek. A gdy już wymrzemy, nasze miejsce zajmą inne gatunki, przybyłe z niezmierzonych głębi kosmosu. Bo i tam, na krańcach nieznanego jeszcze wszechświata, żyją istoty, które od początku dziejów aż po ich kres, toczyć będą własne bitwy.

Oto książka o najwspanialszych i najpodlejszych dokonaniach ludzkości. Znajdziecie tutaj zatrważające scenariusze wyzutej z uczuć przyszłości, poczujecie grozę nadchodzącej zagłady i ekscytację odkrywaniem przedwiecznych tajemnic pozostawionych w każdym zakątku wszechświata.

PREMIERA: 27 sierpnia 2021

Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2021: Lorgal Głosiciel Słowa do znalezienia na TaniaKsiazka.pl

Lorgal. Głosiciel Słowa

Najwierniejszy ze wszystkich Prymarchów, niegdyś znany jako Aurelian, jako pierwszy padł ofiarą zewu Chaosu. Lorgar, syn Imperatora Ludzkości został wyrzutkiem, ponieważ śmiał czcić ojca jako boga.

Upokorzony na ruinach Monarchii, ukarany i rzucony na kolana pragnął głębszego zrozumienia. Znalazł je w Niszczycielskich Potęgach, co było pierwszym krokiem ku upadkowi i herezji

PREMIERA: 31 sierpnia 2021

Brama z kości. Ognisty Brzask. Tom 2 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Brama z kości. Ognisty Brzask. Tom 2

Wielkie floty okrętów wojennych wyruszają z Terry z misją opanowania sytuacji w Imperium Sanctus, a wskrzeszony Prymarcha Roboute Guilliman prowadzi potężną armię na świat świątynny Gathalamor.

W tym czasie do uszu Imperialnego Regenta docierają złe wieści. Ostrzeżenie od starożytnego gatunku oraz brak jakiegokolwiek kontaktu ze stacjonującym na Gathalamorze kontyngentem skłaniają Guillimana do wysłania misji rozpoznawczej.

Dowódca misji, kapitana Marcus Achallor z Adeptus Custodes, dociera na planetę balansującą na skraju zagłady. Na miejscu czekają na niego niedobitki Armii Imperialnej i złowrodzy agenci Abaddona Profanatora, którzy odkopali ukryte głęboko w ziemi pradawne zło. Jest to tajną broń, która gdy zostanie umiejętnie użyta, może zagrozić zarówno Guillimanowi jak i samemu Władcy Terry…

PREMIERA: 31 sierpnia 2021

Tak prezentują się sierpniowe zapowiedzi sci-fi na rok 2021.
Planujesz sięgnąć po którąś z nich? 🙂

Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl